Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nagrody

nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym

18.09.2019
18 września, podczas uroczystości otwarcia XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym historykom, uczestnikom zjazdu.
więcej o Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym
nagrody

Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

07.08.2019
"Polakowi z wyboru, czyli szczęśliwemu Rosjaninowi nad Wisłą" autorstwa emerytowanego profesora UJ Aloszy Awdiejewa przyznano tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 17 października br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańskiej 1. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie.
więcej o Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca
nagrody

Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe

01.07.2019
Dr Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM otrzymał nagrodę Emerging Europe w kategorii Young Influencer of the Year 2019. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w ubiegły piątek w siedzibie European Bank for Reconstruction and Development w Londynie.
więcej o Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe
mobilna

Prof. Franciszek Ziejka nagrodzony złotym medalem "Gloria Artis"

17.05.2019
17 maja w Muzeum Narodowym w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z prof. Franciszkiem Ziejką, poświęcone promocji jego najnowszych książek: "Tragiczny los artysty: Artur Grottger - Franciszek Wyspiański - Stanisław Wyspiański" oraz "Podróże pisarzy. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Henryk Sienkiewicz i inni", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Universitas. W trakcie spotkania były rektor UJ został nagrodzony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
więcej o Prof. Franciszek Ziejka nagrodzony złotym medalem "Gloria Artis"
nagrody

Poznaliśmy laureatów 7. edycji Laudacji Studenckich

15.05.2019
Gala, podczas której ogłoszono nazwiska laureatów przyznawanych przez Samorząd Studentów UJ nagród, odbyła się 14 maja w Auditorium Maximum UJ. Zaszczytne wyróżnienie ustanowione zostało przez studentów w poczuciu wdzięczności i jako wyraz uznania dla osób oraz instytucji, które swoją działalnością zasłużyły się dla społeczności akademickiej.
więcej o Poznaliśmy laureatów 7. edycji Laudacji Studenckich

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj