Nagrody

W <span lang="la">Collegium Novum</span> wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman

W Collegium Novum wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman

27.10.2023
Dr Emil Sowiński z Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) odebrał w czwartek 26 października Nagrodę im. prof. Alicji Helman za najlepszą pracę doktorską z zakresu filmoznawstwa obronioną w 2022 roku. Celem zwycięskiej rozprawy była charakterystyka działalności Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego w latach 1981-2005. O wyborze laureata decydowała kapituła, której przewodniczy rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o W Collegium Novum wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman
Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka

Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka

23.10.2023
Dr Kamil Mamak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który pracuje również na Uniwersytecie Helsińskim, został jednym z pięciu laureatów Nagród Naukowych "Polityki". Pozostali uhonorowani reprezentują Instytut Psychologii PAN, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski oraz Centrum Technologii Kosmicznych Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Nagrody przyznano po raz 23.
więcej o Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka
Nagrody branży medycznej dla wybitnych profesorów UJ CM

Nagrody branży medycznej dla wybitnych profesorów UJ CM

18.10.2023
16 października podczas XIX Forum Rynku Zdrowia ogłoszono nazwiska laureatów 17. edycji Portretów Polskiej Medycyny - corocznych wyróżnień przyznawanych osobom, które w istotny sposób wpłynęły na sprawne funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej. W gronie laureatów znaleźli się prof. Andrzej Matyja i prof. Wojciech Szczeklik z Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Nagrody branży medycznej dla wybitnych profesorów UJ CM
Dr Anna Burzyńska uhonorowana przez Komitet Nauk o Sztuce PAN

Dr Anna Burzyńska uhonorowana przez Komitet Nauk o Sztuce PAN

22.09.2023
Komitet Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk przyznał nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe z zakresu nauk o sztuce. Laureatką w zakresie teatrologii została dr Anna Burzyńska z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książki "Atlas anatomiczny Georga Büchnera", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Anna Burzyńska uhonorowana przez Komitet Nauk o Sztuce PAN
Nagroda <span lang="la">Grossi Cracovienses</span> dla Instytutu Archeologii UJ
nagrody i wyróżnienia

Nagroda Grossi Cracovienses dla Instytutu Archeologii UJ

21.09.2023
W krakowskiej siedzibie Narodowego Banku Polskiego odbyła się gala wręczenia nagród Grossi Cracovienses. Instytut Archeologii UJ, uhonorowany w kategorii edukacja, doceniony został za utrwalanie, popularyzację i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród społeczeństwa. Wręczenie nagród odbyło się w przestrzeniach Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP przy ulicy Basztowej.
więcej o Nagroda Grossi Cracovienses dla Instytutu Archeologii UJ