Przedstawiciele UJ w nowym składzie SKOZK

Przedstawiciele UJ  w nowym składzie SKOZK

10 marca prezydent RP Andrzej Duda wręczył w Pałacu Prezydenckim akty powołania w skład Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Wśród 33 członków tego gremium znalazło się siedem osób związanych z naszą uczelnią.

Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa to organizacja społeczna, działająca od 1978 roku, której celem są działania na rzecz odnowy zabytków Krakowa. Od 1985 roku SKOZK na mocy ustawy jest dysponentem środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa (NFRZK) zasilanego środkami przekazywanymi z budżetu państwa za pośrednictwem Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek urzędującego prezydenta.

Nowymi członkami Społecznyego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa zostali:

• prof. Bogusław Dopart, kierownik Katedry Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu UJ,
  • prof. Andrzej Dziadzio, kierownik Katedry Powszechnej Historii Państwa i Prawa UJ,
  • Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie,
  • prof. Andrzej Nowak, kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej Instytutu Historii UJ,
  • prof. Zdzisław Pietrzyk, były dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej, obecnie Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ,
  • prof. Krzysztof Stopka, dyrektor Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius,
  • prof. Jan Święch, kierownik Zakładu Teorii Muzealnictwa i Dokumentacji Etnograficznej w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ.

Przypomnieć należy, że w listopadzie ubiegłego roku zastępcami przewodniczącego Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa zostali naukowcy związani z Instytutem Historii Sztuki UJ - prof. Andrzej Szczerski i dr hab. Andrzej Betlej.

Badacze z UJ odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim

Troje nowych profesorów belwederskich w Uniwersytecie Jagiellońskim