Granty NCN dla 6 naukowców rozpoczynających karierę badawczą

Granty NCN dla 6 naukowców rozpoczynających karierę badawczą

02.08.2018
Rozstrzygnięta została 2. edycja konkursu Sonatina organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) dla osób rozpoczynających karierę naukową. Sześciu naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego przyznano 4 226 673 zł na realizację projektów oraz odbycie międzynarodowych staży.
więcej o Granty NCN dla 6 naukowców rozpoczynających karierę badawczą
Kolejni badacze z uniwersytetu bliżej stypendiów ERC

Kolejni badacze z uniwersytetu bliżej stypendiów ERC

01.08.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki 2. edycji konkursu Uwertura na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). Wśród laureatów znaleźli się dr Błażej Nikiel-Wroczyński z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz dr Piotr Micek z Wydziału Matematyki i Informatyki, którzy będą prowadzić badania w Holandii i Niemczech.
więcej o Kolejni badacze z uniwersytetu bliżej stypendiów ERC
Tomasz Żuradzki i Michał Németh w europejskiej elicie naukowej

Tomasz Żuradzki i Michał Németh w europejskiej elicie naukowej

27.07.2018
Dr Tomasz Żuradzki z Wydziału Filozoficznego UJ i dr Michał Németh z Wydziału Filologicznego UJ zdobyli najbardziej prestiżowe na Starym Kontynencie granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). Na 5-letnie badania w ramach programu Horyzont 2020 otrzymali prawie 3 mln euro. W tym roku naukowcom pracującym w Polsce przyznano jedynie 4 takie stypendia.
więcej o Tomasz Żuradzki i Michał Németh w europejskiej elicie naukowej
Dobry wynik UJ w szanghajskim rankingu dziedzin naukowych

Dobry wynik UJ w szanghajskim rankingu dziedzin naukowych

25.07.2018
ShanghaiRanking Consultancy, niezależna organizacja poświęcona badaniom nad szkolnictwem wyższym, po raz kolejny ogłosiła dziedzinowe zestawienie uniwersytetów - Shanghai’s Global Ranking of Academic Subjects (GRAS). Na listach rankingowych znalazło się 15 dyscyplin naukowych prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Spośród nich najlepszy wynik osiągnęły nauki farmaceutyczne.
więcej o Dobry wynik UJ w szanghajskim rankingu dziedzin naukowych
Sukces prof. Stanisława Migórskiego w programie Horyzont 2020

Sukces prof. Stanisława Migórskiego w programie Horyzont 2020

24.07.2018
Wniosek prof. Stanisława Migórskiego z Katedry Teorii Optymalizacji i Sterowania Wydziału Matematyki i Informatyki UJ zyskał uznanie ekspertów oraz dofinansowanie w wysokości 644 tys. euro w konkursie Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange w ramach programu Horyzont 2020.
więcej o Sukces prof. Stanisława Migórskiego w programie Horyzont 2020