Diamentowe granty dla wybitnie uzdolnionych studentów UJ

Diamentowe granty dla wybitnie uzdolnionych studentów UJ

04.07.2018
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki 7. konkursu w ramach programu Diamentowy Grant. Wśród 80 laureatów znalazło się 14 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację swoich badań.
więcej o Diamentowe granty dla wybitnie uzdolnionych studentów UJ
Dr hab. Anna Tischner odebrała nagrodę miesięcznika "Państwo i Prawo"
osiągnięcie

Dr hab. Anna Tischner odebrała nagrodę miesięcznika "Państwo i Prawo"

04.07.2018
Dr hab. Anna Tischner z Katedry Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyła w konkursie miesięcznika "Państwo i Prawo" na najlepszą pracę habilitacyjną.
więcej o Dr hab. Anna Tischner odebrała nagrodę miesięcznika "Państwo i Prawo"
Medale dla wynalazków opracowanych przez naukowców z UJ

Medale dla wynalazków opracowanych przez naukowców z UJ

26.06.2018
Pięć medali - dwa złote i trzy brązowe, zdobyły podczas odbywających się w Katowicach XII Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji Intarg 2018 opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego wynalazki.
więcej o Medale dla wynalazków opracowanych przez naukowców z UJ
Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne

Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne

26.06.2018
Prof. Alfred Uchman z Wydziału Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WGiG UJ) zdobył grant w 1. edycji konkursu Daina organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Litewską Radą Naukową (LRN). Wspólnie z badaczami Uniwersytetu Wileńskiego przeprowadzi badania ichnologiczne młodych wydm śródlądowych i nadbrzeżnych na terytoriach obydwu krajów. NCN przeznaczy na realizację projektu ponad 1,05 mln zł.
więcej o Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne
Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków

Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków

19.06.2018
Lek. med. Magdalena Woźniak z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD) została jedną z laureatek konkursu "Supertalenty w Medycynie 2018". Plebiscyt od 2012 roku organizuje redakcja "Pulsu Medycyny". Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.
więcej o Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków