UJ najlepszą uczelnią w Polsce według rankingu THE
osiągnięcia

UJ najlepszą uczelnią w Polsce według rankingu THE

02.10.2023
27 września zostały opublikowane wyniki rankingu Times Higher Education (THE) World University Rankings 2024. Uniwersytet Jagielloński uzyskał najlepszy wynik spośród 37 polskich uczelni uwzględnionych w tegorocznym zestawieniu, w którym łącznie sklasyfikowano 1904 uczelnie z 108 krajów.
więcej o UJ najlepszą uczelnią w Polsce według rankingu THE
Naukowiec z MCB UJ zrealizuje międzynarodowy projekt badawczy

Naukowiec z MCB UJ zrealizuje międzynarodowy projekt badawczy

02.10.2023
Dr Tomasz Kościółek z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z partnerami z Uniwersytetu w Bazylei przeprowadzi badania nad ludzkim mikrobiomem jelitowym. Jego projekt otrzymał finansowanie w konkursie Weave-UNISONO. Na realizację czteroletniego projektu zespół z MCB otrzymał niemal 2,4 mln zł.
więcej o Naukowiec z MCB UJ zrealizuje międzynarodowy projekt badawczy
Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych

Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych

21.09.2023
20 września Narodowe Centrum Nauki opublikowało 5. listę rankingową w konkursie Miniatura 7. Siedmioro naukowców najstarszej polskiej uczelni otrzyma finansowanie w wysokości ponad 270 tys. zł na realizację działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe i kwerendy. Prowadzone przez nich projekty będą realizowane na wydziałach: Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii; Chemii; Filologicznym; Lekarskim oraz w Małopolskim Centrum Biotechnologii.
więcej o Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych
Chemicy z UJ publikują na łamach "<span lang="en">Molecular Cancer</span>"
osiągnięcie

Chemicy z UJ publikują na łamach "Molecular Cancer"

12.09.2023
Pracujący pod kierownictwem dr Katarzyny Magiery-Mularz zespół naukowców z Wydziału Chemii UJ wraz ze współpracownikami opisał na łamach prestiżowego periodyku naukowego "Molecular Cancer" peptyd makrocykliczny, który hamuje kluczowy dla rozwoju raka szlak PD-1/PD-L1 (programowanej śmierci komórkowej) oraz uzyskał informacje o sposobie jego oddziaływania z białkiem PD-L1.
więcej o Chemicy z UJ publikują na łamach "Molecular Cancer"
Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7

Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7

22.08.2023
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursu Miniatura 7 dla wniosków złożonych w maju. W gronie laureatów znalazło się troje naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzone przez nich pojedyncze działania naukowe będą realizowane na wydziałach: Biologii, Chemii oraz Filologicznym.
więcej o Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7