Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

28.09.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przyznało blisko 32 mln zł na finansowanie stypendiów naukowych dla wybitnych, młodych naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i posiadają bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. W 11. edycji konkursu otrzyma je 168 badaczy, w tym 19 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureaci będą otrzymywali 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe

Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe

26.09.2016
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) rozstrzygnęło ostatni konkurs w programie strategicznym "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych - Strategmed". Liderem jednego z nagrodzonych konsorcjów naukowo-przemysłowych jest Uniwersytet Jagiellońskiego. NCBiR na realizację projektu ”Opracowanie zoptymalizowanych metod leczenia uszkodzeń tkankowych w oparciu o innowacyjne kompozyty oraz mezenchymalne komórki macierzyste i ich pochodne u pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi” przekaże 8 769 375,00 zł.
więcej o Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe
Szymon Czauderna  współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"
osiągnięcie

Szymon Czauderna współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"

26.09.2016
W renomowanym czasopiśmie "Cell" ukazała się praca zespołu prof. Rudolfa Jaenischa z amerykańskiego Whitehead Institute w Massachussets opisująca wykorzystanie metody edytowania genów (CRISPR/Cas9) do badania mechanizmów epigenetycznej regulacji ekspresji genów ("Editing DNA methylation in the mammalian genome").
więcej o Szymon Czauderna współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"

23.09.2016
Wśród 35 laureatów rozstrzygniętej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju siódmej edycji konkursu Lider znalazł się projekt dr. Michała Silarskiego z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
więcej o NCBiR dofinansuje projekt naukowca z UJ, którego celem jest podniesienie bezpieczeństwa na Bałtyku

18.08.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie Homing, który jest skierowany do osób z zagranicy, zamierzających podjąć projekt badawczy w Polsce. Karierę w naszym kraju będzie rozwijało 13 młodych doktorów. Dwoje z nich zrealizuje badania o charakterze staży podoktorskich na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. FNP przekaże na nie ponad 1,5 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
więcej o FNP dofinansuje innowacyjne projekty na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii