Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe

Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe

26.09.2016
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) rozstrzygnęło ostatni konkurs w programie strategicznym "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych - Strategmed". Liderem jednego z nagrodzonych konsorcjów naukowo-przemysłowych jest Uniwersytet Jagiellońskiego. NCBiR na realizację projektu ”Opracowanie zoptymalizowanych metod leczenia uszkodzeń tkankowych w oparciu o innowacyjne kompozyty oraz mezenchymalne komórki macierzyste i ich pochodne u pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi” przekaże 8 769 375,00 zł.
więcej o Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe
Szymon Czauderna  współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"
osiągnięcie

Szymon Czauderna współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"

26.09.2016
W renomowanym czasopiśmie "Cell" ukazała się praca zespołu prof. Rudolfa Jaenischa z amerykańskiego Whitehead Institute w Massachussets opisująca wykorzystanie metody edytowania genów (CRISPR/Cas9) do badania mechanizmów epigenetycznej regulacji ekspresji genów ("Editing DNA methylation in the mammalian genome").
więcej o Szymon Czauderna współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"

23.09.2016
Wśród 35 laureatów rozstrzygniętej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju siódmej edycji konkursu Lider znalazł się projekt dr. Michała Silarskiego z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
więcej o NCBiR dofinansuje projekt naukowca z UJ, którego celem jest podniesienie bezpieczeństwa na Bałtyku

18.08.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie Homing, który jest skierowany do osób z zagranicy, zamierzających podjąć projekt badawczy w Polsce. Karierę w naszym kraju będzie rozwijało 13 młodych doktorów. Dwoje z nich zrealizuje badania o charakterze staży podoktorskich na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. FNP przekaże na nie ponad 1,5 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
więcej o FNP dofinansuje innowacyjne projekty na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej

Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej

25.07.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie First Team, którego celem jest finansowanie pierwszych zespołów badawczych kierowanych przez doktorów na wczesnym etapie kariery naukowej realizujących badania o przełomowym znaczeniu naukowym lub gospodarczym. Jednym z jego laureatów jest dr Sebastian Glatt, któremu na realizację projektu "Modyfikacje tRNA w chorobach u ludzi" przyznano niemal 2 mln zł.
więcej o Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej