Relacje z wykładów i konferencji

Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

24.03.2023
Po 4 latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do Auditorium Maximum UJ powróciło wydarzenie, którego celem jest ułatwienie młodzieży podjęcia decyzji o studiowaniu na najstarszej uczelni w Polsce. Podczas dnia otwartego tegoroczni maturzyści mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni. Na stoiskach czekają przedstawiciele wydziałów, Samorządu Studentów, organizacji studenckich i kół naukowych, a także pracownicy Działu Rekrutacji na Studia.
więcej o Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego
Otworzono Przestrzenie Kreatywnej Współpracy w Uniwersytecie Jagiellońskim

Otworzono Przestrzenie Kreatywnej Współpracy w Uniwersytecie Jagiellońskim

20.03.2023
17 marca zainaugurowano na UJ funkcjonowanie systemu Przestrzeni Kreatywnej Współpracy, realizowanego w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uniwersytet Jagielloński" (ID.UJ) przedsięwzięcia, którego celem jest zapewnienie członkiniom i członkom społeczności akademickiej elastycznej przestrzeni do wspólnej i kreatywnej pracy oraz ułatwienie spotkań i realizacji projektów z partnerami zewnętrznymi.
więcej o Otworzono Przestrzenie Kreatywnej Współpracy w Uniwersytecie Jagiellońskim
Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

17.03.2023
15 marca odbyła się piętnasta już edycja Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Po dwóch latach spotkań w formie zdalnej, wrócono do stacjonarnej wersji wydarzenia. Na wydarzenie zaproszeni zostali nie tylko uczniowie szkół średnich, biorący udział w krajowych i zagranicznych olimpiadach matematycznych i informatycznych, ale także ci, którzy w sposób szczególny interesują się tymi dyscyplinami.
więcej o Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
Mikołaj Kopernik z kanadyjskiej perspektywy. Wystawa na UJ

Mikołaj Kopernik z kanadyjskiej perspektywy. Wystawa na UJ

13.03.2023
13 marca w Collegium Novum UJ otwarta została wystawa, która powstała z chęci uczczenia wielkiego astronoma przez Polonię kanadyjską. Na planszach zaprezentowano najważniejsze fakty z życia Mikołaja Kopernika, a także dowody na jego ogromny wpływ na dalszy rozwój nauki oraz interesujące przykłady upamiętnienia twórcy teorii heliocentrycznej w różnych krajach świata.
więcej o Mikołaj Kopernik z kanadyjskiej perspektywy. Wystawa na UJ
Otwarcie Repozytorium Otwartych Danych Badawczych Uczelni Krakowskich RODBUK

Otwarcie Repozytorium Otwartych Danych Badawczych Uczelni Krakowskich RODBUK

07.03.2023
RODBUK, wspierając politykę otwartej nauki, umożliwia pracownikom naukowym, doktorantom i studentom realizującym projekty badawcze deponowanie, archiwizację i udostępnianie danych z różnych dyscyplin i w różnych formatach. Uroczysta inauguracja repozytorium RODBUK odbyła się 6 marca w Bibliotece Jagiellońskiej .
więcej o Otwarcie Repozytorium Otwartych Danych Badawczych Uczelni Krakowskich RODBUK