Relacje z wykładów i konferencji

Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

17.03.2023
15 marca odbyła się piętnasta już edycja Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Po dwóch latach spotkań w formie zdalnej, wrócono do stacjonarnej wersji wydarzenia. Na wydarzenie zaproszeni zostali nie tylko uczniowie szkół średnich, biorący udział w krajowych i zagranicznych olimpiadach matematycznych i informatycznych, ale także ci, którzy w sposób szczególny interesują się tymi dyscyplinami.
więcej o Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
Mikołaj Kopernik z kanadyjskiej perspektywy. Wystawa na UJ

Mikołaj Kopernik z kanadyjskiej perspektywy. Wystawa na UJ

13.03.2023
13 marca w Collegium Novum UJ otwarta została wystawa, która powstała z chęci uczczenia wielkiego astronoma przez Polonię kanadyjską. Na planszach zaprezentowano najważniejsze fakty z życia Mikołaja Kopernika, a także dowody na jego ogromny wpływ na dalszy rozwój nauki oraz interesujące przykłady upamiętnienia twórcy teorii heliocentrycznej w różnych krajach świata.
więcej o Mikołaj Kopernik z kanadyjskiej perspektywy. Wystawa na UJ
Otwarcie Repozytorium Otwartych Danych Badawczych Uczelni Krakowskich RODBUK

Otwarcie Repozytorium Otwartych Danych Badawczych Uczelni Krakowskich RODBUK

07.03.2023
RODBUK, wspierając politykę otwartej nauki, umożliwia pracownikom naukowym, doktorantom i studentom realizującym projekty badawcze deponowanie, archiwizację i udostępnianie danych z różnych dyscyplin i w różnych formatach. Uroczysta inauguracja repozytorium RODBUK odbyła się 6 marca w Bibliotece Jagiellońskiej .
więcej o Otwarcie Repozytorium Otwartych Danych Badawczych Uczelni Krakowskich RODBUK
UJ rozpoczyna oficjalną współpracę z MuFo

UJ rozpoczyna oficjalną współpracę z MuFo

02.03.2023
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel oraz Marek Świca dyrektor Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie podpisali 1 marca porozumienie o współpracy, w którym deklarują wolę wspólnych działań m. in. w zakresie działalności badawczej, naukowej, edukacyjnej, wystawienniczej, konserwatorskiej, digitalizacyjnej i wydawniczej, a także promocji i upowszechniania nauki, kultury, sztuki oraz dziedzictwa.
więcej o UJ rozpoczyna oficjalną współpracę z MuFo
Razem upowszechniajmy wiedzę o klimacie

Razem upowszechniajmy wiedzę o klimacie

14.02.2023
14 lutego przy ul. Wielopole 17a zainaugurowało działalność Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej. Partnerem merytorycznym tego miejskiego przedsięwzięcia jest działająca na Uniwersytecie Jagiellońskim Rada Klimatyczna. Nowe miejsce na mapie Krakowa ma na celu zwiększyć świadomość klimatyczną mieszkańców w każdym wieku.
więcej o Razem upowszechniajmy wiedzę o klimacie