Gala Sportu Akademickiego 2014/2015

Tegoroczna Gala Sportu Akademickiego, która odbyła się 23 października w Łodzi, była najlepszą w historii startów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski. Możemy pochwalić się zajęciem 10. miejsca w klasyfikacji generalnej oraz 3. miejsca w typie Uniwersytety.

Podczas Gali naszą Alma Mater reprezentowała prorektor UJ ds. rozwoju prof. Maria-Jolanta Flis, która wraz z Prezesem KU AZS UJ Konradem Wełpą odebrała pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Układ klasyfikacji tegorocznych AMP ważył się do ostatnich zawodów. Akademickim Mistrzem Polski została Akademia Górniczo-Hutnicza.

Gala co roku jest okazją do podsumowania osiągnięć sportowych cyklu Akademickich Mistrzostw Polski oraz rywalizacji na arenie międzynarodowej w Uniwersjadach, Mistrzostwach Świata czy Europy. Oprócz medalistów cykli rozgrywek nagrodzono także osoby promujące i działające na rzecz sportu akademickiego w środowiskach, uczelniach czy też na forum ogólnopolskim.

Akademickie Mistrzostwa Polski to ogromna praca włożona przez trenerów i kierowników sekcji, koleżanki i kolegów z Klubów Uczelnianych AZS oraz pracowników Studiów Wychowania Fizycznego i Sportu za co w imieniu Zarządu Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie dziękujemy!

Więcej na www.azs.uj.edu.pl/gala-sportu-akademickiego-20142015

Zdjęcia: Multifoto; organizatorzy