11 kilometrów na 11 listopada

Ponad 3 tysiące osób wzięło udział w 3. Krakowskim Biegu Niepodległości. Biało-czerwona fala biegaczy pokonała 11 kilometrową trasę w centrum Krakowa, aby uczcić Święto Niepodległości i pomóc dzieciom z wadami serca.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup nowego sprzętu medycznego dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

- Czekamy jeszcze na wpłaty od sponsorów, ale spodziewamy się, że środków wystarczy na zakup co najmniej jednego respiratora - informuje profesor Janusz Skalski, kierownik Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej USD i prezes Fundacji Schola Cordis.

Każde dziecko po operacji serca trafia pod respirator, czyli aparat, który wspomaga oddychanie. Oddział Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym posiada 18 takich urządzeń. Wszystkie pracują już ponad 10 lat i są mocno wyeksploatowane. - Nie ma kardiochirurgii bez respiratorów. Każdego roku powinnyśmy kupować 2-3 urządzenia, aby sukcesywnie je wymieniać - wyjaśnia prof. Skalski.

Bieg zorganizowany został przez Krakowski Klub Biegacza „Dystans” oraz firmę All For Body.

źródło: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup