Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zawodniczki AZS UJ mistrzyniami Polski w futsalu

Zawodniczki AZS UJ mistrzyniami Polski w futsalu

Nasze futsalistki wygrały rozgrywany w Krakowie w dniach od 2 do 3 marca turniej Final Four o Mistrzostwo Polski Ekstraligi Futsalu. Zawodniczki z UJ sięgnęły po mistrzowski tytuł już po raz czwarty.

W turnieju wystąpiły cztery najlepsze zespoły, które po sezonie zasadniczym w dwóch terytorialnych grupach Ekstraligi futsalu zakwalifikowały się do ćwierćfinałów, a następnie po dwumeczach ćwierćfinałowych weszły do najlepszej czwórki futsalowej Ekstraligi.

W wielkim finale, rozegranym pomiędzy AZS UJ Kraków a Rolnikiem Głogówek, "Jagiellonki" zwyciężyły wynikiem 2:1.

Kolejny sukces jest potwierdzeniem znakomitej formy zawodniczek AZS UJ, które tydzień wcześniej w Opolu zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet. Warty podkreślenia jest także fakt, że zawodniczki z UJ były w tym sezonie jedynym zespołem w futsalowej Ekstralidze, który nie przegrał żadnego z 14 rozegranych przez siebie meczów.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Kinga Wilk - kapitan AZS UJ Kraków, a broniąca bramki "Jagiellonek" Karolina Klabis, obwołana została najlepszą bramkarką. Wyróżnienie otrzymała również królowa strzelczyń Natalia Sitarz z  AZS UJ. 

Mistrzowska drużyna AZS UJ wystąpiła w składzie: Karolina Klabis, Denisa Mochnacka (bramkarki), Kinga Wilk, Małgorzata Bartoszewicz, Natalia Sitarz, Katarzyna Ładocha, Natalia Wróbel, Justyna Maziarz, Katarzyna Włodarczyk, Anna Zapała, Ewelina Bolko, Klaudia Kubaszek, Aleksandra Nieciąg, Izabela Tracz.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu
Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Psychiatrzy kontra "reszta Krakowa”

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj