Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

AMP: Wspinaczka sportowa. Studentki UJ najlepsze w Polsce

Ogromnym sukcesem Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończyły się rozegrane w dniach od 4 do 7 kwietnia Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Reprezentacja kobieca wywalczyła tytuł najlepszej uczelni w Polsce. Jest to dla klubu największy sukces w tej dyscyplinie sportu. Szczególny wkład w sukces miała Ida Kupś, która została gwiazdą AMP zdobywając dodatkowo indywidualnie 4 złote i 2 srebrne medale.

Wielką gwiazdą imprezy była Ida Kupś z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wicemistrzyni Europy juniorek z 2017 roku w boulderingu okazała się najlepsza właśnie w tej konkurencji i wspinaczce na trudność, natomiast we wspinaczce na czas zajęła drugie miejsce. Również trzy medale - dwa srebra i jeden brąz - w rywalizacji indywidualnej do domu zabrała także Katarzyna Ekwińska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W zawodach brało udział ponad trzystu studentów reprezentujących 42 uczelnie. Zawodnicy rywalizowali w przepięknych obiektach w Sosnowcu i Katowicach. W tych samych miejscach już w lipcu rywalizować będą studenci z wielu krajów, bo Katowice zorganizują Akademickie Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej.

Panowie również zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując 11 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 miejsce w typie uniwersytetów.  również zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując 11 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 miejsce w typie uniwersytetów.