Wiadomości sportowe

Gala Sportu Akademickiego 2014/2015

Gala Sportu Akademickiego 2014/2015

27.10.2015
Tegoroczna Gala Sportu Akademickiego, która odbyła się 23 października w Łodzi, była najlepszą w historii startów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski. Możemy pochwalić się zajęciem 10. miejsca w klasyfikacji generalnej oraz 3. miejsca w typie Uniwersytety.
więcej o Gala Sportu Akademickiego 2014/2015
Bieg o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJ

20.10.2015
17 października na Błoniach odbyła się pierwsza edycja biegu „5 na dobry początek" o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego, który odbył się pod patronatem prorektora UJ ds. Collegium Medicum.
więcej o Bieg o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJ
Gwiazdy NBA odwiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

17.07.2015
W czwartek 16 lipca br. Marcin Gortat wraz z innymi zawodnikami ligi National Basketball Association (NBA) złożył wizytę pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Spotkanie, które odbyło się w sali rehabilitacyjnej Zakładu Fizjoterapii, zorganizowała fundacja najlepszego polskiego koszykarza.
więcej o Gwiazdy NBA odwiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego

02.07.2015
Rok po hucznych obchodach jubileuszowych Uniwersytetu Jagiellońskiego swoją okrągłą rocznicę obchodzi Uniwersytet Wiedeński. Austriacy także postanowili z tej okazji zorganizować wioślarskie regaty „ósemek". Ubiegłotygodniowa wizyta naszej załogi była nie tylko dużym sukcesem sportowym, okazją do odświeżenia kontaktów międzyuczelnianych, ale też szansą na tradycyjne wiedeńskie... pokonanie Turków.
więcej o Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego
Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski

23.06.2015
Listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki otrzymali z rąk rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka studenci - medaliści Akademickich Mistrzostw Polski. W spotkaniu, które odbyło się 23 czerwca w Collegium Novum, uczestniczyli także prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania oraz kwestor UJ Teresa Kapcia. Spotkanie prowadził kierownik Biura Sportu UJ Konrad Wełpa.
więcej o Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski