Wiadomości sportowe

02.01.2024
Studentka z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego udowodniła, że w Europie wśród studentek nie ma sobie równych. Podczas rozegranych we włoskiej Val di Zoldo Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych zdobyła złoty medal w slalomie kobiet, a w slalomie gigancie zajęła drugie miejsce.
więcej o Maja Chyla na szczycie podium Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych
Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza

08.12.2023
Wspaniała atmosfera, sportowe emocje i przekroczony cel zbiórki – to efekt rozegranego po raz trzeci Charytatywnego Turnieju Siatkówki. Złote medale i Puchar Rektora UJ prof. Jacka Popiela zdobyli zawodnicy i zawodniczki UJ Collegium Medicum, którzy w finale pokonali gospodarzy imprezy – uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za najlepszego zawodnika uznany został Maciej Dietl.
więcej o Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza
Gratulacje dla studentów UJ - medalistów AMP

Gratulacje dla studentów UJ - medalistów AMP

23.10.2023
- Dziękujemy za docenienie naszego trudu. Uniwersytet Jagielloński w wielu rankingach zajmuje czołowe miejsca. My z kolei cieszymy się, że od kilku lat utrzymujemy wysokie pozycje w zawodach sportowych, a w zestawieniach AMP pniemy się do góry - mówił w imieniu zawodników i zawodniczek oraz trenerów Janusz Świerczek, zastępca dyrektora SWFiS UJ ds. dydaktycznych, podczas spotkania z władzami uczelni w auli Collegium Novum.
więcej o Gratulacje dla studentów UJ - medalistów AMP
UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach <span lang="en">Human Week</span>

UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach Human Week

12.10.2023
Już po raz piąty rozegrany został halowy mecz piłkarski, w którym zmierzyły się drużyny sformowane z psychiatrów oraz "resztę Krakowa" czyli Uniwersytet Jagielloński, Urząd Miasta Krakowa i lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W sportowe szranki stanęli w tym roku także zawodnicy ze Stowarzyszenia Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej (zespół "Miodowa"). Po zaciętym meczu puchar zwycięzców wznieśli w górę piłkarze i piłkarki UJ (wspomagani przez UMK).
więcej o UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach Human Week
Tenisiści z UJ na AME w Granadzie

Tenisiści z UJ na AME w Granadzie

17.07.2023
Akademickie Mistrzostwa Europy rozgrywane były w dniach od 3 do 10 lipca w hiszpańskiej Granadzie. W turnieju mężczyzn Polskę reprezentował Uniwersytet Jagielloński. Zawodnicy po udanym występie uplasowali się na 8. miejscu w klasyfikacji końcowej. Miejsca, które zajęły polskie ekipy dobrze rokują na przyszłość i widać progres u biało-czerwonych zawodniczek i zawodników.
więcej o Tenisiści z UJ na AME w Granadzie