Wiadomości sportowe

06.03.2017
Jagiellonki w meczu półfinałowym turnieju Final Four pokonały zespół ROW Rybnik 2:1. W niedzielnym finale (5 marca) nasz zespół odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Rolnikiem Głogówek 6:0, po roku przerwy odzyskując tytuł najlepszej kobiecej drużyny w Polsce. To trzecie w historii mistrzostwo kraju naszych piłkarek.
więcej o Zawodniczki AZS Uniwersytet Jagielloński wywalczyły tytuł Mistrza Polski w futsalu kobiet
sport mobilna

Sukcesy uniwersyteckich futsalistek

28.02.2017
Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w futsalu kobiet zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w ubiegły weekend w Katowicach. Z kolei nasza bramkarka Karolina Klabis wygrała plebiscyt na najlepszą piłkarkę Małopolski 2016 roku.
więcej o Sukcesy uniwersyteckich futsalistek
sport mobilna

Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ

01.02.2017
Snowboardzistka Weronika Biela, studentka Wydziału Matematyki i Informatyki UJ oraz Wydziału Astronomii, Fizyki i Informatyki Stosowanej UJ, zdobyła złoty medal w slalomie równoległym podczas rozgrywanej w Ałmatach (Kazachstan) 28. Uniwersjady Zimowej.
więcej o Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ

Sukces szachistów z UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

27.01.2017
21 stycznia w Lublinie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. UJ reprezentowało 11 osób, które zmagały się w bojach zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym. W ogólnej klasyfikacji zawodów zespół z UJ zajął szóste miejsce, a jako drużyna uniwersytecka nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal, przegrywając jedynie małymi punktami z liderem - reprezentacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
więcej o Sukces szachistów z UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017

18.01.2017
13 stycznia na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej odbyły się Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Wzięli w nich udział, studenci, pracownicy naukowi i administracji uniwersytetu oraz ich małoletnie dzieci.
więcej o Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017