Uroczystości

Ruszyła 11. edycja programu Szkoły Letniej "Poławiacze Pereł"
uroczystość

Ruszyła 11. edycja programu Szkoły Letniej "Poławiacze Pereł"

04.07.2016
Program, którego celem jest odkrywanie talentów wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzony jest przez Wszechnicę UJ od 2006 roku.
więcej o Ruszyła 11. edycja programu Szkoły Letniej "Poławiacze Pereł"
Delegacja UJ z wizytą w Hongkongu

19.06.2016
W dniach 19-22 czerwca 2016 r. delegacja UJ udała się z wizytą do Hongkongu. W skład delegacji weszli rektor UJ prof. Wojciech Nowak, dyrektor Instytutu Bliskiego iDalekiego Wschodu i były Ambasador RP w Malezji, Brunei i na Filipinach prof. Adam W. Jelonek oraz mgr Małgorzata Osińska z IBiDW.
więcej o Delegacja UJ z wizytą w Hongkongu
150 lat działalności dla dobra medycyny

150 lat działalności dla dobra medycyny

14.06.2016
W 1866 roku w Krakowie z inicjatywy dr. Aleksandra Kremera powstało Towarzystwo Lekarskie Krakowskie. Z tej okazji 14 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się jubileuszowe spotkanie, będące częścią rocznicowych obchodów.
więcej o 150 lat działalności dla dobra medycyny
Światowej sławy fizyk doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Światowej sławy fizyk doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

06.06.2016
Prof. Larry McLerran otrzymał w poniedziałek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. - W każdym miejscu, gdzie pracował, gromadził wokół siebie grupy młodych naukowców, których wciągał w swoje badania, dając im jednocześnie wolną rękę, jeżeli chcieli zająć się inną tematyką. Przyciągał ludzi o różnych charakterach, z różnych kultur, istotną mozaikę etniczną, jaką można znaleźć tylko w USA - podkreślił w laudacji prof. Michał Praszałowicz.
więcej o Światowej sławy fizyk doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Jubileusz prof. Andrzeja Borowskiego

Jubileusz prof. Andrzeja Borowskiego

30.05.2016
30 maja Wydział Polonistyki świętował jubileusz Profesora Andrzeja Borowskiego, który w tym roku akademickim obchodził 70. rocznicę urodzin.
więcej o Jubileusz prof. Andrzeja Borowskiego