Uroczystości

uroczystość nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla

19.09.2015
Profesor Andrzej Zoll - wybitny prawnik, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przez całą karierę naukową związany z Uniwersytetem Jagiellońskim - otrzymał w piątek nagrodę im. Józefa Dietla. Jej fundatorem jest Korporacja Samorządowa im. J. Dietla, która od siedmiu lat wyróżnia osoby i instytucje działające na rzecz dobra ogólnego w Krakowie i Małopolsce.
więcej o Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

18.09.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 16 września 2015 roku w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.09.2015
Prof. Henning Dralle, wybitny badacz i chirurg światowego formatu, przyjaciel Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał tytuł doktora honoris causa najstarszej polskiej uczelni. Niemiecki uczony dzięki swym osiągnięciom naukowym i chirurgicznym zdobył szerokie i powszechne uznanie w skali międzynarodowej. Uroczystość odbyła się w środę 16 września br. w auli Collegium Maius.
więcej o Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

15.09.2015
W dniu 15 września 2015 r. o godzinie 11.00 w sali audytoryjnej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach przyrodniczych i ścisłych UJ".
więcej o Infrastruktura dydaktyczna na kierunkach przyrodniczych i ścisłych została rozbudowana

11.09.2015
W piątek 11 września 2015 roku o godzinie 9:00 w Auditorium Maximum odbyło się uroczyste otwarcie międzynarodowej konferencji „Innowacyjność w kształceniu, praktyce pielęgniarskiej i badaniach naukowych. 90-lecie powstania Uniwersyteckiej Szkoły Pielęgniarek i Opiekunek Zdrowia w Krakowie".
więcej o Otwarcie konferencji „Innowacyjność w kształceniu, praktyce pielęgniarskiej i badaniach naukowych"