Wizyty

Uniwersytet Jagielloński wspiera rozwój polonistyki w Chinach

10.07.2015
10 lipca została podpisana umowa o współpracy w zakresie wymiany studenckiej pomiędzy Wydziałem Polonistyki UJ i Wydziałem Języków i Kultur Europejskich Kantońskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych (Guangdong University of Foreign Studies).
więcej o Uniwersytet Jagielloński wspiera rozwój polonistyki w Chinach
Konsul generalna USA pożegnała się z Uniwersytetem Jagiellońskim

08.07.2015
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przyjął, w środę 8 lipca br., w swoim gabinecie Ellen Germain, konsul generalną Stanów Zjednoczonych, która wkrótce zakończy swoją misję dyplomatyczną w Krakowie. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim podsumowaniu trzyletniej współpracy najstarszej polskiej uczelni i amerykańskiej placówki.
więcej o Konsul generalna USA pożegnała się z Uniwersytetem Jagiellońskim
Światowej sławy architekt gości na Uniwersytecie Jagiellońskim

08.07.2015
W środę 8 lipca 2015 Uniwersytet Jagielloński odwiedził Shinichi Ogawa, japoński architekt projektujący w stylu minimalistycznym. Gościa przyjął w Sali Senackiej Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Światowej sławy architekt gości na Uniwersytecie Jagiellońskim
Delegacja z Chile gości na Uniwersytecie Jagiellońskim

06.07.2015
6 lipca 2015 roku o godzinie 10.00 Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele z Uniwersytetu w Concepcion (Chile). Delegatów przyjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Delegacja z Chile gości na Uniwersytecie Jagiellońskim

29.06.2015
Kontakty między naszymi uczelniami zapoczątkowane zostały 29 września 2006 roku, kiedy to podpisane zostało porozumienie o współpracy między UJ a PUJO, na podstawie którego powołany został do życia pierwszy w Polsce Instytut Konfucjusza – Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Intensyfikuje się współpraca Uniwersytetu Jagiellońskiego z Pekińskim Uniwersytetem Języków Obcych