Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej

Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej

Do 17 października br. w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (BJ) można zwiedzać wystawę "Lettra - Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki". Eksponowane na niej są grafiki i książki artystyczne autorstwa 26 zaproszonych artystów, których liczba odpowiada ilości znaków w alfabecie łacińskim. Inspiracją dla artystów biorących udział w wystawie są litera lub znak.

 

Lettra jest wystawą cykliczną, organizowaną już po raz czwarty. Poprzednie edycje odbyły się w 2006, 2009 i 2012 roku. Założeniem jest pokazanie szerokich możliwości ich wykorzystania, specyfiki podejścia do tematu w zależności od reprezentowanego kręgu kulturowego. Istotą ekspozycji Lettra - Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki jest spojrzenie artysty na książkę jako obiekt. Artyści są zaproszeni imiennie przez kuratora, zwłaszcza artyści projektujący książkę artystyczną.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali 16 września dyrektor BJ prof. Zdzisław Pietrzyk, oraz kurator wystawy Teresa Frodyma. W wernisażu uczestniczyli także autorzy prezentowanych grafik i książek oraz licznie przybyli zaproszeni goście.

W trakcie trwania wystawy planowane są spotkania z artystami grafikami, typografami, dystrybutorami papieru, poligrafami, bibliofilami.

Wystawa Lettra - Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki czynna jest do 17 października (poniedziałek-piątek: godz. 8.15-20.50, sobota: godz. 9.00-15.00). Wydarzeniu patronuje prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.

Polecamy również
Świat kompozytorskich szkiców i autografów w Bibliotece Jagiellońskiej
Ekspozycja dotycząca Sonderaktion Krakau na wystawie w MOCAK-u
Otwarcie wystawy manuskryptów muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej
Włochy w obiektywie socjologa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj