Wspólny występ Chóru Akademickiego UJ oraz chóru Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi"

15 grudnia w Auli Collegium Novum UJ odbył się koncert z udziałem włoskiego chóru Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi" oraz Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica.

W pierwszej części koncertu zaprezentował się chór z Włoch, który wystąpił pod dyrekcją Miry Fabjan. Akompaniował Gulio Tavian. W drugiej części wystąpił Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica pod batutą Janusza Wierzgacza i przy akompaniamencie Olega Sznicara. Ponadto, dwie pieśni wykonał zespół kameralny złożony z członków Chóru UJ, przygotowany przez Łukasza Lelka.

Na zakończenie połączone chóry wykonały utwór "Locus iste" Antona Brucknera. W programie koncertu znalazły się między innymi utwory: J. Dowlanda, O. Dipiazzy, O. Gjeilo, G.B. Croce i B. Joela.

Chór Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi" zaśpiewał także 16 grudnia w uniwersyteckiej kolegiacie św. Anny podczas mszy św. o godz. 13.00, a następnie wystąpił z krótkim koncertem.

Goście z Włoch przebywali w Krakowie w dniach od 14 do 17 grudnia roku na zaproszenie Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica.

Po raz czwarty przyznano nagrody w konkursie Camera Jagellonica
Świat kompozytorskich szkiców i autografów w Bibliotece Jagiellońskiej