Konferencja "Komiks Kon 2015. Komiks jako nieodłączna część popkultury"

W czwartek 28 maja 2015 roku odbyła się druga edycja konferencji Komiks Kon: „Komiks Kon 2015. Komiks jako nieodłączna część popkultury".

Koło Naukowe Amerykanistyki UJ z pomocą kadry naukowej Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ spośród ponad dwudziestu zgłoszeń wybrało osiemnaście, które zostały zakwalifikowane do konferencji.

Prelegenci podczas trzech paneli tematycznych (gry i manga, film i telewizja oraz panel społeczno-historyczny) zaprezentowali szeroki zakres tematów - zaczynając od omówienia produkcji Marvela i DC a kończąc na fanowskiej działalności. Taka różnorodność zagadnień nie tylko pokazała, że komiks to coś więcej niż tylko historyjki obrazkowe, ale także przypomniało, że mamy w Polsce wielu świetnych naukowców badających komiks amerykański.

Po zakończeniu konferencji wszyscy chętni mogli wziąć udział w wieczornym quizie. Uczestnicy w trzyosobowych drużynach zmierzyli się z czterdziestoma pytaniami dotyczącymi komików samych w sobie, ich ekranizacji i wszystkich okołokomiksowych zagadnień.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego o komiksach zapraszamy już w przyszłym roku na trzecią edycję Komiks Konu!

Zdjęcia: Maciej Smółka oraz Marta B. Kononienko.

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika