„Dotknij kultury 2015" - wideoreportaż

„Dotknij kultury" to inicjatywa Uniwersytetu Jagiellońskiego na rzecz łączenia różnych grup osób, bez względu na niepełnosprawność, wiek, przekonania czy pochodzenie.

Zachęcamy do zapoznania się z pasjonującym dokumentem z wydarzenia „Dotknij kultury 2015". Oprócz pięknych przestrzeni Collegium Maius można obejrzeć wiele historycznych eksponatów, adaptacji do nich oraz wysłuchać opinii twórców wydarzenia oraz jego uczestników.

W trakcie tegorocznego spotkania zaprezentowane zostały historyczne pieczęcie, pismo łacińskie oraz obrazy Olgi Boznańskiej. Grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała średniowieczne uzbrojenie, a każda osoba niewidoma lub słabowidząca mogła się z nim dokładnie zapoznać. Studenci wzornictwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie przedstawili swoje adaptacje eksponatów uniwersyteckiego muzeum.

Zobacz video galerię

"Dotknij Kultury 2015" wersja z napisami

"Dotknij Kultury 2015" wersja z audiodeskrypcją

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny