Wydarzenia kulturalne

wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"

18.11.2015
W środę 18 listopada o godz. 16 odbył się wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów". Wystawa prezentuje spuściznę rękopiśmienną Zofii Stryjeńskiej ofiarowaną w 2014 roku Bibliotece Jagiellońskiej przez spadkobierców tej znakomitej malarki, ilustratorki, graficzki i scenografki.
więcej o Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"

Białoruska noblistka gromadzi tłumy w Auditorium Maximum

20.10.2015
19 października 2015 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się spotkanie z laureatką tegorocznej nagrody Nobla, białoruską pisarką i reporterką Swietłaną Aleksijewicz, zatytułowane „Rosja nie ma w sobie nic z kobiety".
więcej o Białoruska noblistka gromadzi tłumy w Auditorium Maximum

Koncert i aukcja na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

14.10.2015
Koncert, który odbył się 13 października w krakowskiej filharmonii, zorganizowały Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii UJ CM oraz Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe".
więcej o Koncert i aukcja na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

03.10.2015
"Profesor jest ikoną uniwersytetu, jego wizytówką, reprezentuje swoją osobą wielkość Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz piękno humanistyki" - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas spotkania w Bibliotece Jagiellońskiej, które odbyło się 3 października, dokładnie w 75. rocznicę urodzin prof. Franciszka Ziejki.
więcej o Jubileusz profesora Franciszka Ziejki. Wystawa w Bibliotece Jagiellońskiej i promocja książki

Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej

17.09.2015
Do 17 października br. w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (BJ) można zwiedzać wystawę "Lettra - Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki". Eksponowane na niej są grafiki i książki artystyczne autorstwa 26 zaproszonych artystów, których liczba odpowiada ilości znaków w alfabecie łacińskim. Inspiracją dla artystów biorących udział w wystawie są litera lub znak.
więcej o Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej