Dr Michał Parniak odebrał Nagrodę im. Franka Wilczka
uroczystość

Dr Michał Parniak odebrał Nagrodę im. Franka Wilczka

21.11.2022
21 listopada w auli Collegium Maius UJ uroczyście wręczono przyznawaną co dwa lata Nagrodę im. Franka Wilczka. Honorowani są nią młodzi polscy naukowcy, którzy dokonali znaczącego odkrycia w fizyce, astronomii lub w dziedzinach im zbliżonych. Nazwisko laureata drugiej edycji nagrody ogłoszono w lipcu br. Został nim dr Michał Parniak z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej o Dr Michał Parniak odebrał Nagrodę im. Franka Wilczka
Książka badaczki z Wydziału Polonistyki nowością w serii Monografie FNP

Książka badaczki z Wydziału Polonistyki nowością w serii Monografie FNP

18.11.2022
Książka "Otwieranie wszechświata. Polska powojenna awangarda poetycka: Tymoteusz Karpowicz i Krystyna Miłobędzka" autorstwa dr Karoliny Górniak-Prasnal z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego to nowa pozycja, która ukazała się w serii wydawniczej Monografie FNP. Monografia przedstawia interpretacje projektów poetyckich dwojga polskich powojennych awangardystów.
więcej o Książka badaczki z Wydziału Polonistyki nowością w serii Monografie FNP
Inicjatywa na rzecz odpowiedzialnych badań nad terapiami komórkowymi

17.11.2022
Badaczki z Polskiej Akademii Nauk, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęły inicjatywę, która ma na celu upowszechnianie rzetelnej i opartej na publikacjach naukowych wiedzy z dziedziny terapii komórkowych z uwzględnieniem biologii komórek macierzystych oraz prowadzenie w tej kwestii szerokiego dialogu społecznego.
więcej o Inicjatywa na rzecz odpowiedzialnych badań nad terapiami komórkowymi
Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA

Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA

17.11.2022
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę zwycięzców programu Fulbright Junior Research Award 2023-24. W gronie kilkunastu laureatów znalazło się dwoje doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego - Aleksandra Synowiec z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ i Mateusz Kucab ze Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ.
więcej o Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA
Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma

Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma

17.11.2022
W czasopiśmie "Advances in Colloids and Interface Science" opublikowany został artykuł naukowy, w którym zaprezentowano przegląd osiągnięć w badaniach wielowarstwowych folii polielektrolitowych i mikrokapsuł reagujących na bodźce. Autorami pracy są naukowcy z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma