Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma
mobilna

Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma

17.11.2022
W czasopiśmie "Advances in Colloids and Interface Science" opublikowany został artykuł naukowy, w którym zaprezentowano przegląd osiągnięć w badaniach wielowarstwowych folii polielektrolitowych i mikrokapsuł reagujących na bodźce. Autorami pracy są naukowcy z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma
"Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha
uroczystość

"Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha

16.11.2022
15 listopada Aula Collegium Maius UJ wypełniła się przyjaciółmi i współpracownikami prof. Jana Święcha, w latach 2012–2020 pełniącego urząd dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Okazją do spotkania było wręczenie księgi pamiątkowej "Więcej niż muzeum. Szkice ofiarowane Profesorowi Janowi Święchowi".
więcej o "Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha
Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji
uroczystość mobilna

Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji

16.11.2022
Prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2012-2020, otrzymał w środę 16 listopada Order Wschodzącego Słońca - Złote Promienie ze Wstęgą. Odznaczenie wręczył mu ambasador Japonii w Polsce Akio Miyakima podczas uroczystości, która odbyła się w auli Collegium Novum.
więcej o Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji
relacja

16.11.2022
15 listopada odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz uczelni, członkowie wyłaniającej stypendystów Kapituły Stypendium UJ oraz laureaci poprzednich edycji konkursu wraz ze swoimi opiekunami naukowymi.
więcej o Wręczenie dyplomów tegorocznym laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego
CEP UJ na krakowskiej mapie miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi
mobilna

CEP UJ na krakowskiej mapie miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi

16.11.2022
Podczas uroczystej gali w sali Senatorskiej w Zamku Królewskim na Wawelu zostały ogłoszone wyniki 4. edycji plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi". Kilkadziesiąt podmiotów otrzymało certyfikat oraz możliwość oznaczenia placówki specjalną naklejką, dzięki której klienci łatwo rozpoznają to miejsce jako przyjazne najmłodszym czy też rodzinom wielopokoleniowym. W tym gronie znalazło się Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o CEP UJ na krakowskiej mapie miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi