Badania nad przywróceniem płodności kobiet cierpiących na PCOS
mobilna

Badania nad przywróceniem płodności kobiet cierpiących na PCOS

15.12.2022
Dr Patrycja Kurowska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką konkursu NAWA PHC Polonium. Granty w programie wspierają mobilność naukowców realizujących projekty badawcze w zespołach polsko-francuskich. Finansowanie jest przeznaczone na pokrycie kosztów podróży i pobytów polskich naukowców w kraju partnera.
więcej o Badania nad przywróceniem płodności kobiet cierpiących na PCOS
Wręczenie dyplomów stypendystom Własnych Funduszy Stypendialnych UJ
relacja

Wręczenie dyplomów stypendystom Własnych Funduszy Stypendialnych UJ

14.12.2022
13 grudnia w auli Collegium Novum UJ dyplomy odebrali stypendyści Rektorskiego Funduszu Stypendialnego dla Olimpijczyków, Funduszu Stypendialnego Ad Polonos, Funduszu Stypendialnego im. Bohdana Łysiaka oraz Funduszu Stypendialnego im. prof. Franciszka Ziejki. Na uroczystość zorganizowaną przez Dział Spraw Stypendialnych CWD UJ zaproszonych zostało blisko 60 studentek i studentów, którym w bieżącym roku przyznano stypendia.
więcej o Wręczenie dyplomów stypendystom Własnych Funduszy Stypendialnych UJ
Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ
nagrody mobilna

Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ

14.12.2022
Prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy habilitacyjne i doktorskiego w roku 2022 za rok 2021 znalazło się troje badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Paweł Matusik z Wydziału Lekarskiego, dr Anna Potoczek z Wydziału Filozoficznego oraz dr Michał Lewicki z Biblioteki Jagiellońskiej.
więcej o Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ
nagrody i wyróżnienia

13.12.2022
Ustanowioną przez krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Wydział Historyczny UJ nagrodą honorowane są prace książkowe dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności. Kapituła Nagrody podjęła decyzję, że w 22. edycji konkursu spośród dziesięciu nominowanych autorów publikacji nagrodę główną otrzyma dr Kamil Ruszała za książkę "Galicyjski eksodus. Uchodźcy podczas I wojny światowej w monarchii Habsburgów".
więcej o Poznaliśmy laureatów Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego w roku 2022
Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera
nagrody mobilna

Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera

13.12.2022
Polska Akademia Umiejętności (PAU) wyłoniła laureata Nagrody im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. W tym roku otrzymał ją ks. profesor Michał Heller - filozof, uczony o światowej sławie, niestrudzony animator badań naukowych oraz wybitny popularyzator nauki. Gala wręczenia nagrody odbyła w poniedziałek 12 grudnia w sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu.
więcej o Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera