W Collegium Maius wręczono dyplomy Człowieka Roku i Małopolanina Roku
uroczystość

W Collegium Maius wręczono dyplomy Człowieka Roku i Małopolanina Roku

10.03.2016
W 25. rocznicę sprawowania funkcji premiera RP Jana Olszewskiego i Jana Krzysztofa Bieleckiego nagrodzono dyplomami Człowieka Roku 2015. Tytułami uhonorowała ich Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. Z kolei Małopolaninami Roku 2015 zostali Zofia Gołubiew i ks. Jacek Stryczek. Uroczystości, która odbyła się 10 marca w auli Collegium Maius, przewodniczył rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o W Collegium Maius wręczono dyplomy Człowieka Roku i Małopolanina Roku
osiągnięcie

10.03.2016
Zawartą z Ministerstwem Zdrowia umowę o dofinansowaniu projektu pt. „Dydaktyka, Innowacja, Rozwój. Podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwój innowacyjnej edukacji" podpisano 8 marca.
więcej o UJ Collegium Medicum otrzyma ponad 20 mln zł na podniesienie jakości kształcenia
Dzień Statystyki Polskiej

09.03.2016
Dzisiaj, tj. 9 marca, obchodzimy Dzień Statystyki Polskiej, będący wyrazem pamięci o rocznicy pierwszego Spisu Powszechnego, uchwalonego przez Sejm Czteroletni 9 marca 1789 roku.
więcej o Dzień Statystyki Polskiej
Z czego i jak zbudowany jest świat?
relacja

Z czego i jak zbudowany jest świat?

09.03.2016
Wykład inaugurujący trzecią edycję cyklu "Bliżej nauki" wygłosił 8 marca prof. Stanisław Kistryn.
więcej o Z czego i jak zbudowany jest świat?
Młody fizyk z UJ weźmie udział w prestiżowym spotkaniu z noblistami

08.03.2016
Dr Mateusz Łącki z Wydziału Fizyki, Astronomii I Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, jako jeden z czterech ubiegłorocznych stypendystów programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, spotka się pod koniec czerwca w Lindau z laureatami Nagrody Nobla i kilkuset młodymi naukowcami z całego świata. Głównym tematem wydarzenia będzie w tym roku fizyka cząstek elementarnych.
więcej o Młody fizyk z UJ weźmie udział w prestiżowym spotkaniu z noblistami