Uniwersytet Jagielloński u kolebki polskiej kolędy

13.01.2016
"Kolęda Polska! Piękna, wzruszająca, a pełna dostojeństwa, zajmuje wyjątkowe miejsce w historii polskiej kultury. Jest droga każdemu Polakowi. Jej wielka popularność wśród wszystkich warstw społecznych na przestrzeni stuleci sprawiła, że jest ważnym przejawem życia artystycznego" (Jan Węcowski - "Śpiewnik kolędowy", 2005). Tak o kolędzie pisał Jan Węcowski - znawca tej tematyki, muzykolog, kompozytor i autor ośmiu śpiewników kolędowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński u kolebki polskiej kolędy
Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"
relacja

Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"

13.01.2016
12 stycznia 2016 r. przebywający z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim ambasador Irlandii w Polsce dr Gerard Keown wygłosił w Collegium Novum wykład zatytułowany The Global Island – Ireland's Place in a Changing World. Spotkanie było częścią organizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Cyklu „Jagiellońskie Spotkania Dyplomatyczne".
więcej o Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"
Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

12.01.2016
12 stycznia 2016 r. na najstarszej polskiej uczelni gościł ambasador Irlandii w Polsce dr Gerard Keown.
więcej o Ambasador Irlandii z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Naukowcy z UJ w nowym składzie Polskiej Komisji Akredytacyjnej
nominacje i promocje

Naukowcy z UJ w nowym składzie Polskiej Komisji Akredytacyjnej

12.01.2016
11 stycznia minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wręczył nominacje nowym członkom PKA. Przewodniczącym został związany z Uniwersytetem Warszawskim prof. Krzysztof Diks. Natomiast funkcję sekretarza PKA pełnić będzie dr hab. Maria Próchnicka - prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz pełnomocnik Rektora UJ ds. doskonalenia jakości kształcenia.
więcej o Naukowcy z UJ w nowym składzie Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ
uroczystość

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

12.01.2016
Po raz 9. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. 9 stycznia w auli Collegium Novum obecni byli m.in. prorektorzy UJ: prof. Andrzej Mania, prof. Piotr Laidler i prof. Stanisław Kistryn, przedstawiciele innych krakowskich uczelni, świata nauki i adwokatury oraz duchowieństwa.
więcej o Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ