Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „To jest skandal!"
relacja

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „To jest skandal!"

25.11.2015
W dniach 21 - 22 listopada 2015 r. odbyła się Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „To jest skandal!" Strategie skandalu w kulturze współczesnej. Podczas kilkunastu wstąpień organizatorom i uczestnikom tej konferencji udało się zainicjować dyskusję na temat skandalu w różnych dziedzinach aktywności człowieka (literatura, media, film, polityka, sztuka i in.).
więcej o Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „To jest skandal!"
Prof. Zbigniew Błocki członkiem Rady Zarządzającej Science Europe
nominacje i promocje

Prof. Zbigniew Błocki członkiem Rady Zarządzającej Science Europe

25.11.2015
Dyrektor Narodowego Centrum Nauki (NCN), wieloletni pracownik naukowy Wydziału Matematyki i Informatyki UJ będzie członkiem Rady Zarządzającej Science Europe (SE), międzynarodowej organizacji zrzeszającej ponad 50 europejskich instytucji naukowych prowadzących lub fundujących działalność badawczą. Prof. Zbigniew Błocki został wybrany na dwuletnią kadencję. Rada, w której będzie zasiadał, wyznacza i monitoruje kierunek działań SE.
więcej o Prof. Zbigniew Błocki członkiem Rady Zarządzającej Science Europe
Miasto Kraków uhonorowało dr. Bronisława Maja
nagrody i wyróżnienia

Miasto Kraków uhonorowało dr. Bronisława Maja

25.11.2015
Dr Bronisław Maj z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Nagrody Miasta Krakowa (NMK), przyznawanej w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań, mających związek z Grodem Kraka. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się we wtorek 24 listopada br. w magistracie.
więcej o Miasto Kraków uhonorowało dr. Bronisława Maja
O ultrasonografii w stanach zagrożenia życia

25.11.2015
Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej UJ CM był organizatorem I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Ultrasonografia w ratownictwie medycznym i praktyce SOR", która odbyła się w dniach 21-22 listopada br. w Krakowie. Celem, który przyświecał organizatorom niniejszego wydarzenia, było podniesienie świadomości uczestników - praktyków oraz teoretyków z dziedziny ratownictwa medycznego na zastosowanie ultrasonografii w stanach zagrożenia życia.
więcej o O ultrasonografii w stanach zagrożenia życia
Konferencja poświęcona kardiologii prewencyjnej
relacja

Konferencja poświęcona kardiologii prewencyjnej

25.11.2015
20 listopada w centrum kongresowym ICE Kraków otwarto VIII konferencję pt. „Kardiologia prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy".
więcej o Konferencja poświęcona kardiologii prewencyjnej