KZ NSZZ "Solidarność" UJ wspiera działania władz UJ ws. "Kamionki"
kamionka

KZ NSZZ "Solidarność" UJ wspiera działania władz UJ ws. "Kamionki"

23.05.2024
W skierowanym do rektora UJ prof. Jacka Popiela liście, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" dr Jerzy Serwacki wyraża poparcie dla działań rektora i władz uczelni.
więcej o KZ NSZZ "Solidarność" UJ wspiera działania władz UJ ws. "Kamionki"

23.05.2024
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar spotkał się z rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jackiem Popielem. Tematem rozmowy była sytuacja w domach studenckich UJ "Kamionka".
więcej o Rektor UJ i wojewoda małopolski rozmawiali nt. sytuacji w domach studenckich "Kamionka"

23.05.2024
Jako Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (SSUJ) pragniemy odnieść się do wydarzeń, którymi żyje cała społeczność studencka, a które mają miejsce w Domu Studenckim "Kamionka" będącym miejscem rozpoczętego przez Krakowskie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej (KKMIP) strajku okupacyjnego. Poniższe oświadczenie kierujemy do każdej osoby studiującej, która jest zainteresowana bieżącą sytuacją.
więcej o Oświadczenie Samorządu Studentów UJ w sprawie strajku okupacyjnego w DS "Kamionka"
Dr Agnieszka Rabiej w komisji poświadczającej znajomość j. polskiego

23.05.2024
W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się pierwsze w nowej 4-letniej kadencji posiedzenie Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Podczas spotkania wiceminister Andrzej Szeptycki wręczył powołania nowym członkom zespołu. Sekretarzem tego gremium wybrano dr Agnieszkę Rabiej z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Agnieszka Rabiej w komisji poświadczającej znajomość j. polskiego
Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla młodego matematyka z UJ

23.05.2024
Instytut Matematyczny PAN poinformował o rozstrzygnięciu konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Kuratowskiego. Tegorocznym laureatem został dr Borys Kuca z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jury nagrodziło go za cykl prac poświęconych badaniu konfiguracji wielomianowych w kombinatoryce, teorii ergodycznej i geometrii fraktalnej, szczególnie doceniając wyniki dotyczące ciągłej wersji problemu Sárközy’ego.
więcej o Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla młodego matematyka z UJ