Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Warto zobaczyć

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrane obiekty uniwersyteckie [WIRTUALNE SPACERY]

Wybrane obiekty uniwersyteckie [WIRTUALNE SPACERY]

Budynki uniwersyteckie na mapie Krakowa. Dodatkowo wirtualne spacery po m.in. Collegium Maius, Collegium Novum, Bibliotece Jagiellońskiej, Auditorium Maximum, Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ, Małopolskim Centrum Biotechnologii, Synchrotronie SOLARIS.

Budynki uniwersyteckie na mapie Krakowa

Na mapie zaznaczone została część budynków wybranych jednostek.

więcej o

Collegium Maius

Collegium Maius, usytuowane u zbiegu ulic Św. Anny i Jagiellońskiej jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce.

więcej o

Collegium Novum

Siedziba władz Uniwersytetu znajduje się przy ulicy Gołębiej 24, w neogotyckim gmachu, zbudowanym według projektu Feliksa Księżarskiego. 

Opis budynku Collegium Novum, wspierający osoby ze szczególnymi potrzebami w poruszaniu się w tej przestrzeni

więcej o

Biblioteka Jagiellońska
Biblioteka Jagiellońska jest najstarszą biblioteką akademicką w Polsce. Jej początki sięgają XIV wieku. Pełni ona funkcję biblioteki narodowej, a jej zbiory stanowią Narodowy Zasób Biblioteczny. Biblioteka mieści się w modernistycznym budynku z lat 30. XX wieku, w drugiej połowie lat 90. powiększonym o nowe skrzydło. więcej o

Auditorium Maximum

W gmachu przy ul. Krupniczej 33 znajdą się nowoczesne duże sale wykładowe: sala amfiteatralna na 1200 osób (dzielona modularnie na dwie części), sala na 250 miejsc, dwie po 150 miejsc i jedna na 100 miejsc. Budynek, w którym odbywają się wykłady, kongresy i ważne uroczystości uniwersyteckie, został oddany do użytku 9 września 2005 r.

więcej o

Kampus 600-lecia Odnowienia UJ

Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego zwany krócej III Kampusem UJ budowany jest w Krakowie-Pychowicach. Zlokalizowane są tutaj nowoczesne budynki wydziałów ścisłych i przyrodniczych oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

więcej o

Wydział Chemii UJ

Budowa nowej siedziby Wydziału Chemii UJ rozpoczęła się w październiku 2013 roku i zakończyła wiosną roku 2017. Składa się z 7 dwu-, trzy- i czterokondygnacyjnych segmentów od A do G o łącznej powierzchni ok. 28 tys. m kw. i kubaturze 155 tys. m sz. Każdy z nich spełnia zróżnicowane funkcje. W budynkach A i B znajduje się część dydaktyczna z biblioteką i czytelnią z pomieszczeniami do pracy cichej, salami seminaryjnymi, wykładowymi i językowymi, pomieszczeniami do ćwiczeń laboratoryjnych, pracowniami komputerowymi oraz 5 aulami głównymi.

więcej o

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ

Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej powstał w 2009 roku na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ (ul. ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4).

więcej o

Wydział Matematyki i Informatyki UJ

Siedziba Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6 została otwarta w 2008 r.

więcej o

Wydział Biologii oraz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

Wirtualny spacer po kompleksie nauk biologicznych na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu.

więcej o

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Nowa siedziba wydziału Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, która została otwarta 10 grudnia 2015 r. na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu.

 

więcej o

Instytut Zoologii

Od października 2011 roku najważniejszym adresem dla zoologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest ulica Gronostajowa 9. Tam właśnie znajduje się nowa siedziba Instytutu Zoologii UJ.

więcej o

Małopolskie Centrum Biotechnologii

Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB) powstało jako projekt mający na celu utworzenie interdyscyplinarnego ośrodka badawczego umożliwiającego wykonywanie kompleksowych badań na różnych poziomach funkcjonowania organizmu. MCB tworzy 6 ośrodków o zróżnicowanych, ale komplementarnych tematykach badawczych oraz 5 laboratoriów niezależnych grup badawczych.

więcej o

Instytut Nauk Geologicznych

Siedziba Instytutu Nauk Geologicznych przy ul. Gronostajowej 3a została oficjalnie otwarta 26 czerwca 2017 roku. Budynek posiada m.in. system zarządzania BMS, dachowo-fasadowe instalacje fotowoltaiczne, gruntowe pompy ciepła i zielony dach.

więcej o

Synchrotron SOLARIS
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego "Solaris" działa przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Zlokalizowane jest na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ, w południowej części Krakowa. Sąsiaduje ze specjalną strefą ekonomiczną Krakowskiego Parku Technologicznego. Centrum zostało wybudowane w latach 2010–2015. więcej o

Zespół Pieśni i Tańca UJ "Słowianki"

Zespół powstał w 1959 roku przy Katedrze Filologii Słowiańskiej UJ. Początek dała mu grupa kilkunastu studentek Wydziału Filologicznego, zorganizowana przez pracownika naukowego, slawistę - Zdzisława Wagnera, zafascynowanego folklorem Słowian południowych.

więcej o

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej to jednostka muzealno-dydaktyczna, której działalność dydaktyczna jest oparta na zbiorach zoologicznych, geologicznych, antropologicznych i paleobotanicznych.

więcej o

Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika

Obserwatorium jest instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Kilkudziesięciu pracowników i doktorantów zajmuje się tu badaniami we wszystkich obszarach astronomii, astrofizyki i kosmologii.

więcej o

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, założony w 1783 roku, jest obecnie najstarszy w Polsce. Od ponad 200 lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób.

więcej o

Muzeum Farmacji UJ CM

Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, założone w Krakowie w 1946 roku, jest największym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie muzeów tego typu.

więcej o

Widok zawartości stron Widok zawartości stron