Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Warto zobaczyć

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Muzea

Muzea

Uniwersytet Jagielloński - najstarsza uczelnia w Polsce, zaprasza do odwiedzenia swoich muzeów, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy. Ciekawe zbiory, ciekawe historie, zaskakujące eksponaty.

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius

Collegium Maius jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce. Jego historia sięga roku 1400, kiedy król Władysław Jagiełło przekazał Uniwersytetowi kamienicę zakupioną od ławnika krakowskiego Piotra Gerhardsdorfa (Gersdorfa).

więcej o

Muzeum Farmacji

Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, założone w Krakowie w 1946 roku, jest największym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie muzeów tego typu.

więcej o

Muzeum Ogrodu Botanicznego

Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ i Pracownia Historii Botaniki im. J. Dyakowskiej jest najstarszą polską kolekcją botaniczną o charakterze muzealnym, związaną ściśle z działalnością naukową i dydaktyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego.

więcej o

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie jest pozawydziałową jednostką Uniwersytetu Jagiellońskiego mieszczącą się w obrębie III Kampusu UJ przy ulicy Gronostajowej 5. W Centrum zdeponowane zostały zbiory przyrodnicze, które uprzednio znajdowały się w jednostkach uniwersyteckich znajdujących się w różnych częściach Krakowa, takich jak Muzeum Zoologiczne, Muzeum Geologiczne, Zakład Antropologii Instytutu Zoologii oraz Instytut Botaniki.

więcej o

Muzeum Wydziału Lekarskiego UJ szczyci się najstarszą metryką wśród muzeów poświęconych naukom medycznym w Polsce i pozostaje jednym najstarszych muzeów medycznych w Europie.

więcej o

Muzeum Anatomii Collegium Medicum

Obecnie w Muzeum Anatomii Collegium Medicum składającym się z trzech sal znajduje się 2077 preparatów.

więcej o

Muzeum Anatomopatologiczne Wydziału Lekarskiego

Początków okazałej kolekcji tego muzeum, należy szukać w początkach wieku XIX, na co wskazuje wykaz zbioru anatomopatologicznego sporządzony przy okazji prac inwentarzowych prowadzonych w gabinecie anatomicznym w 1816 roku.

więcej o

Widok zawartości stron Widok zawartości stron