Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20200407

Law Against Pandemic

Data: 07.04.2020 - 31.10.2020
Organizator: Wydział Prawa i Administracji UJ, Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych UJ
Witryna internetowa: lawagainstpandemic.uj.edu.pl.
Law Against Pandemic

Law Against Pandemic to interdyscyplinarna, międzynarodowa, wielojęzyczna inicjatywa, mająca na celu analizę wzajemnego wpływu prawa i pandemii. Wspólna debata ma przyczynić się do wypracowania trwałych i efektywnych rozwiązań – nie tylko w zakresie łagodzenia skutków SARS-CoV-2, ale także w zakresie prewencji zagrożeń epidemiologicznych.

 

Projekt Law Against Pandemic jest objęty honorowym patronatem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jerzego Pisulińskiego, i współorganizowany przez Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych UJ. W Radzie Naukowej projektu zasiadają naukowcy z renomowanych instytucji z całego świata.

W pierwszej fazie projektu organizatorzy zachęcają wszystkich, zwłaszcza młodych badaczy specjalizujących się w naukach społecznych, do publikacji artykułów i komentarzy na blogu lawagainstpandemic.uj.edu.pl. Publikacja jest darmowa. Wytyczne znajdują się na stronie internetowej i pod linkiem bit.ly/lap-guidelines.

Projekt będzie stopniowo poszerzany o kolejne obszary działania. Organizatorzy zachęcają do śledzenia postępów projektu, o których informacje będą publikowane w serwisach Facebook (facebook.com/lawagainstpandemic) oraz Twitter (twitter.com/againstpandemic).

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj