Lista wiadomości

Rektor UJ w Radzie Muzeum przy Zamku Królewskim na Wawelu

14.05.2021
Prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, odebrał nominację na członka Rady Muzeum przy Zamku Królewskim na Wawelu - Państwowych Zbiorach Sztuki. W jej skład wszedł również prof. Jan Ostrowski, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki UJ, który przez ponad 30 lat był dyrektorem Wawelu.
więcej o Rektor UJ w Radzie Muzeum przy Zamku Królewskim na Wawelu
Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ
nagrody mobilna

Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ

14.05.2021
W maju laureatem Nagrody Krakowska Książka Miesiąca, promującej najciekawsze książki na rynku księgarskim, został Tomasz Gwiazda, doktorant w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to otrzymał za książkę "Tempus edax rerum. Utracone kościoły Krakowa wzniesione w okresie od X do XVIII wieku". Autor omówił w niej kilkadziesiąt zaginionych budowli sakralnych z podziałem na przedromańskie, romańskie, gotyckie i barokowe.
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ
Publikacja badaczy z MCB UJ na łamach "Nature Communications"

14.05.2021
Badania naukowców z laboratorium Max Planck w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ), prowadzone we współpracy z Uniwersytetem Queensland z Brisbane, rzucają nowe światło na molekularne i genetyczne przyczyny występowania ciężkich chorób neurologicznych u ludzi. Wyniki pracy zespołów badaczy z Polski i Australii zostały niedawno opublikowane w "Nature Communications".
więcej o Publikacja badaczy z MCB UJ na łamach "Nature Communications"
UJ będzie ściśle współpracować z województwem małopolskim

13.05.2021
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego rozpoczął długofalową współpracę z 14 uczelniami, w tym z Uniwersytetem Jagiellońskim. Umożliwi ona podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju gospodarczego regionu i ułatwi realizację innowacyjnych projektów i kluczowych przedsięwzięć. Uroczyste podpisanie porozumień odbyło się 13 maja w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o UJ będzie ściśle współpracować z województwem małopolskim
MEiN sfinansuje innowacyjny projekt studentów farmacji z UJ CM
mobilna

MEiN sfinansuje innowacyjny projekt studentów farmacji z UJ CM

13.05.2021
Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) rozstrzygnęło konkurs "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje". Na liście projektów wskazanych do finansowania znalazł się wniosek złożony przez działające na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM Studenckie Koło Naukowe Biotechnologii Roślin i Grzybów Leczniczych. Kwota finansowania to blisko 70 tys. złotych.
więcej o MEiN sfinansuje innowacyjny projekt studentów farmacji z UJ CM