Lista wiadomości

MCB UJ z grantem na prace badawczo-rozwojowe nad COVID-19

23.09.2020
Projekt "Analiza mikrobiomu jelitowego jako czynnika diagnostycznego, rokowniczego oraz terapeutycznego u chorych z COVID-19" zrealizuje konsorcjum naukowe na czele z Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ (MCB UJ). Prace dofinansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach przedsięwzięcia "Wsparcie szpitali jednoimiennych w walce z rozprzestrzenianiem się zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz w leczeniu COVID-19".
więcej o MCB UJ z grantem na prace badawczo-rozwojowe nad COVID-19
wizyta

Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru

22.09.2020
22 września wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył ambasador Peru w Polsce Alberto Salas Barahona, któremu towarzyszył konsul honorowy Peru w Krakowie Marcin Mazgaj. Dyplomatów przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Jacek Popiel. W spotkaniu uczestniczyła również prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru
sport mobilna

Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu

21.09.2020
19 i 20 września w Poznaniu odbył się finał futsalowej ekstraligi kobiet. Rozgrywki wygrały zawodniczki AZS UJ Kraków, które w ostatnim meczu pokonały 2:0 zespół AZS UAM Poznań. Gole w finale zdobyły Małgorzata Bartosiewicz i w ostatniej minucie spotkania Karolina Klabis, bramkarka UJ.
więcej o Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu

Prof. Anetta Undas ponownie w Radzie Narodowego Centrum Nauki

18.09.2020
W związku z przypadającą w grudniu 2020 roku wymianą połowy składu Rady Narodowego Centrum Nauki minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek powołał 12 nowych członków tego gremium. Nominację na kolejną 4-letnią kadencję otrzymała m.in. prof. Anetta Undas z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (UJ CM). Nowa Rada rozpocznie urzędowanie 15 grudnia br.
więcej o Prof. Anetta Undas ponownie w Radzie Narodowego Centrum Nauki

Specjaliści opracowali kompendium wiedzy na temat COVID-19

17.09.2020
Zespół ds. COVID-19 przy prezesie PAN, którego członkiem jest prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przygotował opracowanie, które przedstawia aktualny stan wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, choroby COVID-19 oraz jej skutki medyczne, psychologiczne, gospodarcze i społeczne. W publikacji naukowcy prezentują prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.
więcej o Specjaliści opracowali kompendium wiedzy na temat COVID-19