Ambasador Kolumbii w Polsce z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Kolumbii w Polsce z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

24.06.2022
23 czerwca prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec spotkała się z ambasadorem Kolumbii Assadem José Jaterem Peñą . Podczas rozmowy, w której uczestniczyły również Konsul Honorowa Republiki Kolumbii w Polsce Joanna Natasza Wais oraz kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej dr inż. Iza Zawiska, poruszone zostały m.in. kwestie związane z współpracą uniwersytetu z partnerami z Kolumbii, w tym wyjazdami studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+.
więcej o Ambasador Kolumbii w Polsce z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Zasłużeni  dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger
uroczystość mobilna

24.06.2022
Senat UJ przyznaje odznakę "Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego" osobom wyróżniającym się znamienitą postawą, doceniając je za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej oraz wyjątkowe zaangażowanie w sprawy Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 czerwca do grona wyróżnionych w ten sposób dołączyli prof. Rett Ludwikowski oraz prof. Walter Rechberger.
więcej o Zasłużeni dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger
Naukowiec z UJ zbada nowe zjawiska w krajobrazie semiotycznym Bałkanów
osiągnięcie mobilna

Naukowiec z UJ zbada nowe zjawiska w krajobrazie semiotycznym Bałkanów

24.06.2022
"Zmiany nazw ulic i spory o pamięć kulturową w krajobrazie semiotycznym Chorwacji i Słowenii po 2004 roku" to tytuł projektu, który zrealizuje dr Piotr Mirocha z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowiec zdobył grant na badania pilotażowe w Miniaturze 6 Narodowego Centrum Nauki (NCN) i jest jedynym przedstawicielem społeczności akademickiej UJ na 2. liście rankingowej tego konkursu.
więcej o Naukowiec z UJ zbada nowe zjawiska w krajobrazie semiotycznym Bałkanów
Wydział Prawa i Administracji UJ zwycięzcą kolejnego rankingu
osiągnięcie mobilna

Wydział Prawa i Administracji UJ zwycięzcą kolejnego rankingu

24.06.2022
Już po raz 16. redakcja "Dziennika Gazety Prawnej" wyłoniła zwycięzców Rankingu Wydziałów Prawa. Wśród uczelni publicznych pierwsze miejsce - podobnie jak przed rokiem - zajął Uniwersytet Jagielloński, za którego plecami rozegrała się zacięta batalia o 2. miejsce. W konsekwencji ex aequo zajęły je Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski. Trzecie miejsce przypadło z kolei Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
więcej o Wydział Prawa i Administracji UJ zwycięzcą kolejnego rankingu
Naukowcy z UJ zrealizują projekty wspólnie z partnerami ze Słowenii
osiągnięcie

Naukowcy z UJ zrealizują projekty wspólnie z partnerami ze Słowenii

23.06.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursu OPUS 22 + LAP/WEAVE, w którym naukowcy na wszystkich etapach kariery mogli ubiegać się o finansowanie dla projektów prowadzonych z udziałem zespołów badawczych ze Słowenii realizowanych w ramach programu WEAVE.
więcej o Naukowcy z UJ zrealizują projekty wspólnie z partnerami ze Słowenii