Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu też apeluje o pomoc

W związku z epidemią koronawirusa Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu prosi o pomoc finansową, środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne. Potrzeby są ogromne. Brakuje też niezbędnej aparatury medycznej, której koszt wstępnie oszacowano na ponad 3 miliony złotych.

To kolejny szpital w Krakowie, który potrzebuje wsparcia po wybuchu pandemii koronawirusa. Wcześniej z podobną prośbą zwrócił się dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski, który zaapelował o pomoc w zakupie systemu do dekontaminacji pomieszczeń gazową formą nadtlenku wodoru. Akcja #ujdlaszpitala wystartowała niemal 2 tygodnie temu. Odzew darczyńców był olbrzymi. Organizatorom kampanii udało się zebrać ponad 1,8 mln zł.

Choć wiele wskazuje na to, że najtrudniejszy okres epidemii koronawirusa dopiero przed nami, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym brakuje już najpotrzebniejszego sprzętu. W tej chwili największe zapotrzebowanie to środki ochrony osobistej: maski chirurgiczne, maski HEPA, maski N95/FFP 3, fartuchy barierowe, czepki, kombinezony, gogle, przyłbice, rękawiczki jednorazowe jałowe, rękawiczki jednorazowe niejałowe oraz środki dezynfekcyjne do odkażania rąk typu AHD i powierzchni typu Meliseptol. Placówka zaapelowała do osób, które mogłyby przekazać ww. materiały w formie darowizny o kontakt z Działem Zaopatrzenia i Transportu pod nr. tel.: 12 658 24 57 (w dni robocze w godz. 8.00-15.00).

Szpital boryka się także z brakiem  sprzętu medycznego. Wśród najpilniejszych potrzeb znajdują się: przenośny aparat RTG, anestezjologiczny aparat USG, defibrylator, 3 bronchofiberskopy, 10 monitorów parametrów życiowych, 10 pulsoksymetrów, 200 pomp strzykawkowych, 50 pomp objętościowych, 25 tys. iluminatorów (skanerów) naczyń krwionośnych i stetoskopy wifi. Szacunkowy koszt wymienionych rzeczy wynosi 3,263 mln zł.

Wszyscy, którzy pragną wesprzeć szpital, mogą to uczynić poprzez przekazanie darowizn finansowych na konto Fundacji "O Zdrowie Dziecka": 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 z dopiskiem "Wsparcie Szpitala COVID19 – Darowizna na cele pożytku publicznego". Placówka kontynuuje też na Facebooku zbiórkę pieniędzy na zakup aparatu Bioreset Plus do dezynfekcji pomieszczeń.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum