Profesor Piotr Richter z tytułem Ambasadora Kongresów Polskich

Kierownik I Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego prof. Piotr Richter otrzymał tytuł Ambasadora Kongresów Polskich (AKP). To wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę jako miejsce organizacji spotkań i konferencji poprzez aktywną działalność w międzynarodowych stowarzyszeniach.

Program Ambasadorów Kongresów Polskich to wspólny projekt Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów w Polsce. Równolegle do programu działają Lokalne Kluby Ambasadora Kongresów, których celem jest wsparcie świata nauki i branżowych organizacji starających się o pozyskiwanie międzynarodowych konferencji i wydarzeń do miast i regionów objętych działaniem klubu.

Warunkiem otrzymania honorowego tytułu Ambasadora Kongresów jest pozyskanie co najmniej jednego wydarzenia o skali międzynarodowej dla Polski w ciągu ostatnich 3 lat oraz przekonanie kapituły o swoim zaangażowaniu na rzecz promocji Polski. Działalność na rzecz organizowania wydarzeń w Polsce nie może jednak wynikać bezpośrednio z obowiązków zawodowych kandydata.

Prawo zgłaszania kandydatów mają członkowie kapituły AKP, jednostki organizacyjne Polskiej Akademii Nauk, uczelnie i szkoły wyższe, stowarzyszenia i organizacje naukowe, instytucje kulturalne, organizacje gospodarcze i samorządowe, Polska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie "Konferencje i Kongresy w Polsce", regionalne convention bureau oraz osoby wcześniej uhonorowane tym tytułem.

W tym roku w głosowaniu korespondencyjnym wzięło udział 17 członków kapituły AKP, którzy finalnie wybrali 21 nowych Ambasadorów Kongresów Polskich.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum