Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką

Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką

23.09.2019
Kierownik Katedry Historii Literatury Polskiej XX wieku UJ prof. Wojciech Ligęza został wyróżniony Nagrodą Literacką Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za Granicą za rok 2018 za osiągnięcia w badaniach nad polską literaturą emigracyjną. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii.
więcej o Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką
Medal św. Krzysztofa dla prof. Stanisława Waltosia
nagrody i wyróżnienia

Medal św. Krzysztofa dla prof. Stanisława Waltosia

20.09.2019
Odznaczenie, wręczone w tym toku po raz dziewiąty, przyznawane jest przez Muzeum Krakowa osobom, które w różny sposób wspierają placówkę w wypełnianiu jej misji. Stanowi podziękowanie za zaangażowanie i uznanie dla ich zasług za pomoc merytoryczną, naukową, finansową, czy kultywowanie i promowanie wielowiekowych tradycji i obyczajów.
więcej o Medal św. Krzysztofa dla prof. Stanisława Waltosia
Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym
nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym

18.09.2019
18 września, podczas uroczystości otwarcia XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym historykom, uczestnikom zjazdu.
więcej o Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym
Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

07.08.2019
"Polakowi z wyboru, czyli szczęśliwemu Rosjaninowi nad Wisłą" autorstwa emerytowanego profesora UJ Aloszy Awdiejewa przyznano tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 17 października br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańskiej 1. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie.
więcej o Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca
Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe

Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe

01.07.2019
Dr Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM otrzymał nagrodę Emerging Europe w kategorii Young Influencer of the Year 2019. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w ubiegły piątek w siedzibie European Bank for Reconstruction and Development w Londynie.
więcej o Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe