Dr Piotr Dardziński podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nowy minister jest adiunktem w Katedrze Filozofii Polityki Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. W resorcie nauki zajmie się innowacjami oraz współpracą nauki z biznesem.

Dr Piotr Dardziński powołany został na stanowisko 19 listopada przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Jako podsekretarz  skoncentruje się na innowacjach oraz synergii nauki i biznesu. Już pierwszego dnia po objęciu urzędu wziął udział w otwarciu Campusu Google w Warszawie, który pełni rolę centrum wsparcia dla start-upów. Warszawski campus to piąta na świecie i pierwsza w Europie Środkowej tego rodzaju placówka amerykańskiej firmy, która ma stać się innowacyjnym hubem dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Minister Dardziński zapewnił, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego będzie aktywnym uczestnikiem i współkreatorem wydarzeń w środowisku start-upowców.

Piotr Dardziński ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Bundeswehry w Hamburgu. Jest także stypendystą Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii. Zajmuje się historią doktryn politycznych i ekonomicznych oraz polityką gospodarczą, a także nauczaniem społecznym Jana Pawła II. Autor monografii poświęconej doktrynie ordoliberalnej "Kapitalizm nieobjawiony. Doktryna ładu społecznego, politycznego i ekonomicznego w myśli Wilhelma Röpkego (1899-1966)". Pełnił funkcję wiceprezesa Fundacji Instytut Tertio Millennio, jako prodziekan współorganizował i wykładał w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera, gdzie współorganizował studium podyplomowe „Życie i myśl Jana Pawła II". Organizator i w latach 2006 – 2011 dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, instytucji kultury m. st. Warszawy. Był redaktorem naczelnym dodatku „Azymut" do tygodnika „Gość Niedzielny", poświęconego istotnym problemem społecznym, ekonomicznym i religijnym współczesnego społeczeństwa.Wieloletni wykładowca oraz autor wielu publikacji książkowych i artykułów.

zdjęcie i źródło informacji - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Badacze z UJ odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim