Nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

24.11.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Uroczystość miała miejsce 19 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Ośmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

20.11.2015
Nowy minister jest adiunktem w Katedrze Filozofii Polityki Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. W resorcie nauki zajmie się innowacjami oraz współpracą nauki z biznesem.
więcej o Dr Piotr Dardziński podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu

19.11.2015
18 listopada Sejm wybrał nowy skład Trybunału Stanu. Oprócz dwóch wiceprzewodniczących, spoza grona posłów i senatorów powołano 16 członków. Stanowiska te obsadzono według parytetu partii.
więcej o Prof. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu

Przedstawiciele UJ w Komitecie Naukoznawstwa PAN

09.10.2015
8 października w siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbyło się pierwsze plenarne posiedzenie Komitetu Naukoznawstwa w kadencji 2015-2018.
więcej o Przedstawiciele UJ w Komitecie Naukoznawstwa PAN

Dr hab. Wojciech Krawczuk nowym dyrektorem Archiwum Narodowego w Krakowie

09.10.2015
Dr hab. Wojciech Krawczuk jest pracownikiem Instytutu Historii UJ, gdzie kieruje Zakładem Archiwistyki, Dydaktyki i Metod Kwantytatywnych.
więcej o Dr hab. Wojciech Krawczuk nowym dyrektorem Archiwum Narodowego w Krakowie