Nominacje i promocje

uroczystość nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

18.09.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 16 września 2015 roku w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

03.09.2015
Profesor biologii z Instytutu Zoologii Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ oraz były prorektor UJ ds. badań i współpracy międzynarodowej objął stanowisko 1 września.
więcej o Prof. Szczepan Biliński nowym sekretarzem generalnym PAU. Czterech profesorów z UJ wśród nowych członków.
nagrody i wyróżnienia

Nominacje profesorskie dla uniwersyteckich naukowców

03.08.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył 31 lipca i 3 sierpnia podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.
więcej o Nominacje profesorskie dla uniwersyteckich naukowców

Dr hab. Andrzej Betlej dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie

31.07.2015
Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, po zasięgnięciu opinii środowiskowych i zapoznaniu się z rekomendacjami, rozpoczęła procedurę powołania na stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie (MNK) dr. hab. Andrzeja Betleja, dotychczasowego dyrektora Instytutu Historii Sztuki UJ. Swoją kadencję rozpocznie 1 stycznia 2016 roku.
więcej o Dr hab. Andrzej Betlej dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie

Prof. Jacek Purchla wybrany na przewodniczącego PK ds. UNESCO

27.07.2015
Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna wręczył kierownikowi Katedry Dziedzictwa Europejskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jackowi Purchli nominację na stanowisko przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Profesor od dawna jest zaangażowany w działalność UNESCO. Od lutego 2012 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.
więcej o Prof. Jacek Purchla wybrany na przewodniczącego PK ds. UNESCO