Student UJ CM nagrodzony w konkursie na innowacje w kardiologii

Tomasz Pulanecki, student Wydziału Lekarskiego UJ CM, zwyciężył w konkursie Digital Health "Application of 3D printing, augmented reality/virtual reality in cardiology, interventional cardiology and cardiovascular imaging" zorganizowanym w ramach konferencji New Frontiers in Interventional Cardiology. Uczestniczyli w nim młodzi lekarze i inżynierowie biomedyczni zainteresowani innowacyjnymi rozwiązaniami w medycynie.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie anglojęzycznej pracy pisemnej na jeden z dwóch tematów: "Application of artificial intelligence in cardiology and interventional cardiology" lub "Application of 3D printing, augmented reality/virtual reality in cardiology and interventional cardiology", w której należało rozwinąć temat proponowanego rozwiązania wdrożenia ww. technologii do szerokiego użycia w dziedzinie kardiologii oraz kardiologii interwencyjnej. Wśród kryteriów oceny najważniejsze były: innowacyjność, szybkość i łatwość wdrożenia proponowanego rozwiązania oraz poziom jego kompleksowości.

Zwycięzca konkursu Tomasz Pulanecki - członek Studenckiego Koła Naukowego Telemedycyny i Informatyki Medycznej UJ CM - przedstawił pracę zatytułowaną "Tissue engineered 3D printing in patient-specific aortic aneurysm (AA) management".

Wyboru najlepszych prac dokonało jury w składzie: prof. Dariusz Dudek (przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii UJ CM), dr n. med. Danuta Sorysz (II Oddział Kliniczny Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych, Szpital Uniwersytecki w Krakowie), dr inż. Klaudia Proniewska (Zakład Bioinformatyki i Telemedycyny UJ CM), dr n. med. Tomasz Tokarek (II Oddział Kliniczny Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych, Szpital Uniwersytecki w Krakowie), dr hab. inż. Andrzej Skalski (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie), Adriana Złahoda-Huzior (MedApp SA) i Maciej Stanuch (MedApp SA).

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

Między neuroróżnorodnością a terapią