Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza

Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza

14.05.2018
Dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego (PTA) za najlepszą publikację o tematyce afrykanistycznej w 2017 roku w kategorii publikacja naukowa autora po uzyskaniu habilitacji za książkę "Konteksty dysfunkcyjności państw Afryki Subsaharyjskiej". Monografia ukazała się nakładem Wydawnictwa UJ.
więcej o Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza
Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP

Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP

09.05.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 26. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wśród 100 laureatów, 15 niedawno rozpoczęło karierę naukową na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na granty w 2018 roku, wynosi blisko 3 mln zł.
więcej o Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP
Stypendium im. Aleksandra von Humboldta dla profesora Stefana Felsnera

Stypendium im. Aleksandra von Humboldta dla profesora Stefana Felsnera

09.04.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła laureatów 21. konkursu o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta. Na kilkumiesięczne pobyty naukowe przyjedzie do Polski 3 wybitnych naukowców z Niemiec. Jednym z nich jest prof. Stefan Felsner z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, który w ramach stypendium na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ zrealizuje projekt "Wielowymiarowość zbiorów częściowo uporządkowanych".
więcej o Stypendium im. Aleksandra von Humboldta dla profesora Stefana Felsnera
UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości

UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości

05.04.2018
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii "Innowacyjne rozwiązania przyszłości na uczelni" za realizację projektu "Dydaktyka, Innowacja, Rozwój. Podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwój innowacyjnej edukacji".
więcej o UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości
Grant w nowym programie na wsparcie badań społeczno-gospodarczych

Grant w nowym programie na wsparcie badań społeczno-gospodarczych

28.03.2018
Prawie 30 zadań rekomendowano do dofinansowania w ramach wartej 150 mln złotych 1. edycji konkursu Gospostrateg Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Wśród nich jest projekt, którego kierownikiem jest dr hab. Piotr Nowak z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Badania będą realizowane w konsorcjum z jednostkami naukowymi oraz instytucjami realizującymi politykę rozwojową.
więcej o Grant w nowym programie na wsparcie badań społeczno-gospodarczych