Osiągnięcia

Absolwentka UJ CM w finale konkursu <span lang="en">Jules Allemand Trophy</span>
osiągnięcia

Absolwentka UJ CM w finale konkursu Jules Allemand Trophy

21.08.2023
12 lipca w Instytucie Stomatologii UJ przedstawiciele polskich uczelni medycznych rywalizowali w krajowym etapie prestiżowego konkursu w stomatologii estetycznej Jules Allemand Trophy (JAT). Zwyciężczynią została absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego UJ CM Agnieszka Słania. Zapewniła sobie tym samym możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego finału konkursu, który odbędzie się we wrześniu br. w D'Annunzio University w Chieti we Włoszech.
więcej o Absolwentka UJ CM w finale konkursu Jules Allemand Trophy
Granty dla młodych badaczek rozpoczynających karierę naukową

Granty dla młodych badaczek rozpoczynających karierę naukową

03.08.2023
Dr Maria Matuszkiewicz z Wydziału Filozoficznego oraz dr inż. Karolina Kosowska z Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS zostały laureatkami konkursu SONATINA 7, którego celem jest wsparcie młodych badaczy. Prowadzone przez nie badania mają rzucić nowe światło na sposób, w jaki oddzielamy semantykę od pragmatyki, a także zrozumieć wpływ modyfikatorów na proces krystalizacji termoplastycznych polimerów.
więcej o Granty dla młodych badaczek rozpoczynających karierę naukową
Trzy projekty z UJ z finansowaniem w konkursie OPUS 24+LAP/Weave

Trzy projekty z UJ z finansowaniem w konkursie OPUS 24+LAP/Weave

01.08.2023
Zespoły badawcze z Wydziału Chemii UJ, Wydziału Geografii i Geologii UJ oraz Wydziału Filozoficznego UJ zrealizują dwustronne projekty we współpracy z naukowcami z Czech w ramach konkursu OPUS 24+LAP/Weave. Na ich sfinansowanie Narodowe Centrum Nauki przeznaczy prawie 3,2 miliona złotych.
więcej o Trzy projekty z UJ z finansowaniem w konkursie OPUS 24+LAP/Weave
Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie

Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie

24.07.2023
Projekt "Braining", którego autorkami są dr hab. Karolina Pytka, prof. UJ oraz dr Klaudia Lustyk z Katedry Farmakodynamiki Wydziału Farmaceutycznego UJ CM otrzyma 250 tys. euro wsparcia finansowego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Cooperation Partnership.
więcej o Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie
Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura

Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura

24.07.2023
Na opublikowanej przez Narodowe Centrum Nauki trzeciej liście zwycięzców 7. edycji konkursu Miniatura znalazło się pięcioro naukowców z UJ. Laureatom konkursu oferowane jest finansowanie w wysokości od 5 do 50 tys. zł, które przeznaczone jest na realizację pojedynczych działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe, staże naukowe oraz wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura