Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Studentka UJ zdobyła medal Mistrzostw Świata w karate

Magdalena Mielnik, studentka II roku europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanych w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Cluj-Napoka (Rumunia) VII Mistrzostw Świata w Karate Fudokan. Jest to jej trzeci medal wywalczony na mistrzostwach świata. Wcześniej czterokrotnie zdobywała medale mistrzostw Europy i kilkakrotnie medale mistrzostw Polski.

Magdalena Mielnik - 2 dan, wystartowała w konkurencji kumite (wolna walka) w kategorii seniorek. Łącznie stoczyła pięć niezwykle ciężkich i wyczerpujących pojedynków, z których miano najbardziej morderczego zyskał ten ćwierćfinałowy, z faworytką konkurencji i wielokrotną mistrzynią świata Jeleną Stanojević z Serbii. Walkę z rywalką z Bałkanów, decydującą o wejściu do strefy medalowej Magdalena Mielnik wygrała, lecz okupiła to kilkoma urazami i w kolejnym pojedynku o ścisły finał, nie była już w stanie walczyć na swoim normalnym poziomie. Półfinał przegrała, zadowalając się ostatecznie brązowym medalem. Wcześniej pokonała Niemkę, Austriaczkę i inną z faworytek – reprezentantkę Rumunii. Zdobywając brąz, skompletowała już wszystkie kolory medali mistrzostw świata, jakie zdobyła. Jednak ten ma szczególną wartość, gdyż wywalczony został w kategorii seniorów. Wcześniej, złoto i srebro zdobywała wśród juniorów.

W zawodach wzięło udział ok. 2 tys. zawodników z 56 państw świata. Imprezie towarzyszyło kilkadziesiąt powiązanych inicjatyw sportowych, artystycznych i charytatywnych.