Wiadomości sportowe

Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski

23.06.2015
Listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki otrzymali z rąk rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka studenci - medaliści Akademickich Mistrzostw Polski. W spotkaniu, które odbyło się 23 czerwca w Collegium Novum, uczestniczyli także prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania oraz kwestor UJ Teresa Kapcia. Spotkanie prowadził kierownik Biura Sportu UJ Konrad Wełpa.
więcej o Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski

25.05.2015
Na co dzień stoją z boku, za plecami zawodników pracują na ich sukcesy, doradzają, pomagają, zarządzają, kreują wizerunek, prowadzą negocjacje, rozmawiają ze sponsorami. Robią wszystko, aby profesjonalny sportowiec mógł w pełni skupić się na swojej karierze i rozwoju. To właśnie oni - bohaterowie drugiego planu - byli gośćmi tegorocznej konferencji naukowej Koła Naukowego Managerów Sportu UJ - Młodzi o Sporcie.
więcej o Młodzi o Sporcie 2015 - "Bohaterowie drugiego planu: czyli kto pracuje na sukces sportowca?"

Drugie Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ

09.05.2015
9 maja w zakolu Wisły pod Wawelem stawiło się osiem osad wioślarskich, gotowych do rozegrania kolejnych regat o Puchar Rektora UJ. Na torze regatowym uważanym przez wielu za najpiękniejszy w Polsce najlepsi okazali się wioślarze reprezentujący Uniwersytet Warszawski.
więcej o Drugie Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ

Triumf podczas AMP w ergometrze wioślarskim

14.04.2015
A. Wierzbowska zdobywając tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski, pobiła rekord świata na 1000 m