Wiadomości sportowe

Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ

Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ

31.01.2023
Sukcesem Reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończył się półfinałowy turniej AMP w futsalu kobiet, który rozegrany został w dniach od 26 do 29 stycznia na akademickich arenach Lublina. Podopieczne Bartłomieja Łukacza i Krzysztofa Mastalerza przez rozgrywki grupowe przeszły niczym tornado, a w dalszej części turnieju potwierdziły tylko swój potencjał.
więcej o Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ
Piłkarki oraz trener AZS UJ nominowani w plebiscycie MZPN

Piłkarki oraz trener AZS UJ nominowani w plebiscycie MZPN

19.01.2023
Małopolski Związek Piłki Nożnej wraz z krakowskim oddziałem "Gazety Wyborczej" ogłosił XXVIII Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski. Za rok 2022 w kategorii "Piłkarka roku" nominowane zostały trzy zawodniczki drużyny AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, występujące w ekstralidze piłki nożnej kobiet - Katarzyna Daleszczyk, Karolina Klabis i Anna Zapała. Natomiast w kategorii "Najlepszy trener" drużyny kobiecej nominację uzyskał trener "Jagiellonek" Krzysztof Krok.
więcej o Piłkarki oraz trener AZS UJ nominowani w plebiscycie MZPN
Sukces futsalistek UJ w Akademickich Mistrzostwach Małopolski

Sukces futsalistek UJ w Akademickich Mistrzostwach Małopolski

09.01.2023
6 stycznia odbył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Małopolski w futsalu kobiet. Wygrała go reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego, która po 2 latach wróciła na najwyższy stopień podium tych zawodów. Co warte podkreślenia, w trakcie całego cyklu gier zespół prowadzony przez Bartłomieja Łukacza i Krzysztofa Mastalerza wygrał wszystkie mecze.
więcej o Sukces futsalistek UJ w Akademickich Mistrzostwach Małopolski
Sportowa rywalizacja w szczytnym celu

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu

16.12.2022
16 grudnia odbył się II Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej. Na parkiecie spotkały się drużyny organizatorów akcji - uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie oraz partnerów przedsięwzięcia - pracowników UJ, UJ Collegium Medicum, Szpitala Uniwersyteckiego, NCPS Solaris oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ.
więcej o Sportowa rywalizacja w szczytnym celu
Rewelacyjna runda Jagiellonek

Rewelacyjna runda Jagiellonek

29.11.2022
Po pierwszej rundzie rozgrywek sezonu 2022-2023 drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego z bilansem siedmiu zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek zajmuje miejsce tuż za podium w Ekstralidze Piłki Nożnej Kobiet PZPN. Do miejsca medalowego zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kroka traci 4 punkty. Liderem rozgrywek jest obecnie zespół GKS Katowice.
więcej o Rewelacyjna runda Jagiellonek