Uroczystości

nagrody uroczystosc

Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka

16.10.2020
16 października dr Przemysław Mróz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego odebrał z rąk rektora UJ prof. Jacka Popiela certyfikat 1. edycji Nagrody im. Franka Wilczka, przyznawanej młodym polskim naukowcom za znaczące odkrycia w fizyce, astronomii lub pokrewnych dziedzinach. Laureat wyróżniony został za scharakteryzowanie populacji planet swobodnych w Drodze Mlecznej i odkrycie najbardziej wiarygodnych kandydatów na małomasywne planety swobodne.
więcej o Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka
uroczystość

Najstarsi studenci UJ zainaugurowali nowy rok akademicki w sieci

15.10.2020
W czwartek 15 października 39. rok działalności zainaugurował Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku (JUTW). W roku akademickim 2020/2021 kształcenie rozpocznie pół tysiąca studentów 60+, którzy będą zgłębiać wiedzę na 4 głównych kierunkach i 9 fakultetach. W ofercie znalazło się także 6 języków obcych. Z uwagi na epidemię transmisję skromnej uroczystości w auli Collegium Novum można było zobaczyć w internecie.
więcej o Najstarsi studenci UJ zainaugurowali nowy rok akademicki w sieci
relacja uroczystość

Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

13.07.2020
13 lipca konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal „Plus ratio quam vis” z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka. Jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Uniwersytet Jagielloński zostało wręczone w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ w historycznej auli Collegium Maius.
więcej o Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

Srebrny medal Plus ratio quam vis dla francuskiego konsula generalnego

07.07.2020
We wtorek 7 lipca konsul generalny Francji Frédéric de Touchet w uznaniu za swoje zasługi otrzymał z rąk rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka srebrny medal Plus ratio quam vis. Najważniejsze uniwersyteckie odznaczenie zostało wręczone dyplomacie w murach Collegium Maius. W wydarzeniu wzięły udział władze rektorskie i dziekańskie, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i władz miasta, a także osoby związane z kulturą i oświatą.
więcej o Srebrny medal Plus ratio quam vis dla francuskiego konsula generalnego
uroczystość

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

02.12.2019
2 grudnia 2019 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W ceremonii uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom