Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers

6 czerwca rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski podpisali Deklarację Poitiers, dotyczącą współpracy pomiędzy uniwersytetami a ich otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Deklaracja Poitiers określa ramy wzajemnej współpracy pomiędzy uniwersytetami z grupy Coimbra a władzami lokalnymi oraz związane z nią cele i inicjatywy do realizacji w nadchodzących latach.

Deklaracja, inspirowana porozumieniem zawartym w 2015 r. w Pawii pomiędzy Krajowym Stowarzyszeniem Miast Włoskich (ANCI) a Konferencją Rektorów Uniwersytetów Włoskich, podpisana została przez rektorów uczelni i prezydentów miast uczestniczących w konferencji „The University and the City” w Poitiers w czerwcu 2016 r. Konferencja, odbywająca się w ramach corocznego spotkania grupy Coimbra, dotyczyła współpracy pomiędzy jej uniwersytetami członkowskimi a ich najbliższym otoczeniem społeczno-gospodarczym. Uniwersytety z Grupy Coimbra biorą czynny udział w życiu swoich miast i regionów i odgrywają ważną rolę w ich rozwoju.

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej

Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz