Uroczystości

30 lat judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim

19.10.2016
W środę 19 października 2016 roku w siedzibie Instytutu Judaistyki UJ przy ulicy Józefa 19 odbyła się inauguracja obchodów 30-lecia studiów żydowskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Utworzony 1 września 1986 roku z inicjatywy ówczesnego rektora UJ prof. Józefa A. Gierowskiego Międzywydziałowy Zakład Historii i Kultury Żydów w Polsce był pierwszym ośrodkiem zajmującym się tą tematyką w kraju.
więcej o 30 lat judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim
Na Plantach odsłonięto ławeczkę Stefana Banacha i Ottona Nikodyma

Na Plantach odsłonięto ławeczkę Stefana Banacha i Ottona Nikodyma

14.10.2016
W ten sposób uczczono setną rocznicę słynnej matematycznej dyskusji, która odbyła się pewnego letniego wieczoru w 1916 roku u stóp Wawelu na krakowskich Plantach. Młody uczony, matematyk Hugo Steinhaus podczas spaceru usłyszał, że ktoś rozmawia o całce Lebesgue'a, pojęciu znanym wówczas jedynie specjalistom.
więcej o Na Plantach odsłonięto ławeczkę Stefana Banacha i Ottona Nikodyma
Święto Edukacji Narodowej 2016

14.10.2016
W środę 14 października 2016 roku w auli Auditorium Maximum UJ odbyło się uroczyste posiedzenie senatu z okazji Święta Edukacji Narodowej.
więcej o Święto Edukacji Narodowej 2016
Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

12.10.2016
11 października po raz 35. „Gaudeamus igitur” zabrzmiał dla najstarszych studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Obecni byli również prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec, prof. Beata Tobiasz-Adamczyk, prof. Andrzej Mania, dyrektor Instytutu Historii dr hab. Sławomir Sprawski, dr Andrzej Marzec oraz kierownik Ogrodu Botanicznego dr hab. Józef Mitka, prof. UJ. Wykład inauguracyjny "Jak żyć długo, mądrze i szczęśliwie" wygłosił prof. Jerzy Vetulani.
więcej o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki
Weterynaria rozpoczęła nowy rok akademicki 2016/2017

Weterynaria rozpoczęła nowy rok akademicki 2016/2017

06.10.2016
Po raz piąty zainaugurowano nowy rok akademicki studiów na kierunku weterynaria w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Immatrykulacja studentów odbyła się 6 października w auli Collegium Novum UJ. Współgospodarzami uroczystości byli prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian oraz prof. Sylwester Tabor, prorektor ds. dydaktycznych i studenckich UR.
więcej o Weterynaria rozpoczęła nowy rok akademicki 2016/2017