Wizyty

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

14.03.2024
14 marca Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele islandzkiej dyplomacji: Hannes Heimisson- ambasador Islandii w Polsce, Ukrainie, Bułgarii i Rumunii z siedzibą w Warszawie oraz konsul generalny Janusz Kahl. Z dyplomatami w Collegium Novum spotkali się prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec oraz dziekan Wydziału Filologicznego UJ prof. Władysław Witalisz.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii
Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

06.12.2023
4 grudnia Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele niemieckiej dyplomacji: ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Viktor Elbling oraz konsul generalny Holger Mahnicke. Z dyplomatami w Collegium Novum UJ spotkali się rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
więcej o Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Kanady w Polsce

Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Kanady w Polsce

25.05.2023
24 maja gościem Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ była Catherine Godin, nowo powołana ambasador Kanady w Polsce. Po stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego w spotkaniu wzięły udział m.in. prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej oraz dr hab. Dorota Pietrzyk-Reeves, prof. UJ, prodziekan ds. nauki i internacjonalizacji Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Kanady w Polsce
Wizyta Marka Brzezinskiego w Uniwersytecie Jagiellońskim

Wizyta Marka Brzezinskiego w Uniwersytecie Jagiellońskim

16.05.2023
16 maja najstarsza polska uczelnia gościła ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego. Oficjalnej wizycie dyplomaty w Collegium Novum towarzyszył okolicznościowy wykład zatytułowany „Stany Zjednoczone i Polska – dziś i jutro” oraz sesja Q&A z udziałem zaproszonych studentów.
więcej o Wizyta Marka Brzezinskiego w Uniwersytecie Jagiellońskim
Prezydent Włoch z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Prezydent Włoch z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

19.04.2023
19 kwietnia na najstarszej polskiej uczelni gościł prezydent Republiki Włoskiej Sergio Mattarella, któremu towarzyszyła córka Laura Mattarella, nosząca tytuł pierwszej damy. Program wizyty obejmował m.in. spotkanie z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wygłoszenie wykładu dla studentów zgromadzonych w auli Collegium Novum.
więcej o Prezydent Włoch z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim